BitcoinHaberler

Twitter Saldırısında Önemli Gelişme: Saldıgan Bulundu Mu?

Olayın ardındaki sır perdesi çözülmeye çalışılıyor. Twitter yönetimi konunun takipçisi olduklarını belirtti.

15 Temmuz’da yaşanan Twitter saldırısı beraberinde çok sayıda tartışmayı da gündeme taşıdı. Kimileri saldırılar konusunda Twitter’ı güvenlik zafiyetleri sebebiyle suçlarken kimisi Bitcoin’in hep bu tür saldırılara alet edildiğini belirtti kimisi de olayın Bitcoin’le ilgili olmadığını belirterek Bitcoin’in hala en güvenli liman olduğu iddialarını destekledi.

Arka arkaya gelen hack haberleri gündeme bomba gibi düştü ve ilk hacklenen isimlerin ardından kelebek etkisi gösteren olay birçok önemli kripto para borsasının hacklenmesiyle şaşırtıcı boyutlara ulaştı.

Başta kripto para piyasasını hedef aldığı düşünülen saldırı kısa süre içerisinde onlarca ünlü ismin hack kervanına katılmasıyla dünya çapında yankı buldu. Twitter Support hesabından yapılan açıklamaya göre saldırganlar 130 profili hedef almış ancak bunlardan yalnızca bir kısmını ele geçirebilmişler.

Peki, Saldırıyla İlgili İddialar Neler?

Birçok kişi saldırının ardında eski bir Twitter çalışanının hesabı ve kontrol panelinin ele geçirilmesiyle gerçekleştiğini iddia ediyor. Nitekim Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir süre önce hacklenmesi olayında da aynı kişi/kişilerin parmağı olduğu öne sürülüyor. Hatta Brian Krebs’in iddiasına göre söz konusu her iki olayda da 21 yaşındaki Joseph James’in parmağı var. “PlugWalkJoe” takma adını kullanan James’in daha önce de SIM kart değiştirme olayında suçlu bulunması ve yüksek profilli farklı saldırılarda da aktif rol oynaması Krebs’in iddialarını haklı çıkarıcı cinsten. Ancak olay hala netlik kazanmış değil.

Öte yandan konuyla ilgili son derece ciddi adımlar attıklarını belirten Twitter yönetimi, olayın perde arkasını aydınlatmak için çalıştıklarını, hacklenen profillerin yeniden aktif hale getirildiğini ve bazı güncellemeler yapacaklarını ifade etti. En kısa zamanda konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşılacağını ve beklemede kalınması gerektiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu