BitcoinHaberlerKripto Para

Uber’den Bitcoin Açıklaması!

Uber CEO'su Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Las Vegas’ta gerçekleştirilen ShopTalk etkinliğinde Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportajında Uber’in bir gün kripto paraları ödeme aracı olarak kabul edeceğini yineleyen Khosrowshahi, şu anki mevcut koşulların bunun için pek uygun olmadığını söyledi.

Ünlü CEO, Uber’in kripto paralar ile ödeme alması için bazı şartların gerçekleşmesi gerektiğini dile getirdi.

Kripto para birimlerinin gerçekten de çok değerli olduğuna dikkat çeken Dara Khosrowshahi, kripto paraların faydasının yeterince görülmediğini ifade etti.

Khosrowshahi’ye göre, yüksek işlem ücretleri ve kripto para madenciliğindeki karbon ayak izi tartışmaları gibi sorunları halen çözüme kavuşmadı.

Khosrowshahi, sorunların devam etmesinden dolayı Uber için kripto paraların ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin bu aşamada önemli olmayacağını belirtti.

“Uber’in Ödeme Sistemine Dahil Edeceği İlk Kripto Para Bitcoin Olur!”

Yakın bir zamanda kripto para sektöründe çok fazla ilerleme beklemediğini söyleyen ünlü CEO, bundan bir ay sonra da kripto paralar ile ilgili fikirlerinin değişmeyeceğini ancak Uber’in fırsatları değerlendirmeye devam edeceğini ifade etti.

“Uber bir gün mutlaka kripto paraları ödeme sistemine dahil edecek.

O gün geldiğinde muhtemelen kabul edilecek ilk kripto para Bitcoin olacak.

Çünkü Bitcoin hem müşteriler hem de iş ortakları için ideal bir kripto paradır.”

Bitcoin’e (BTC) olan kurumsal ilgilinin artmış olduğu göz önüne alındığında Uber’in de ilk olarak Bitcoin’i ödeme sistemlerine dahil etmesi şaşırtıcı olmayacak.

Zira geçtiğimiz yıl Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin ile araç satışlarına başladıklarını duyurmuştu ancak daha sonra enerji tüketimine yönelik kaygılar nedeniyle bu kararından vazgeçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu