Kripto Para

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Kripto Para Topluluğuna Teşekkür Etti!

Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna'nın başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov kripto para topluluğuna teşekkür etti.

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, bugün attığı Tweet’inde Aid for Ukraine isimli kripto para yardım kuruluşuna bağış yapanlara teşekkür etti.

Ukraynalı Bakan Kripto Para Bağışçılarına Teşekkür Etti

Fedorov, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaşasın kripto paralar. Aid for Ukraine cephedeki askerler için çalışmaya devam ediyor. Kurşun geçirmez yelekler için 4 sınıf 200 set balistik plaka gönderildi. Askerlerin daha iyi teçhizatlara sahip olmasıyla Ukrayna’nın zaferi daha kısa sürede gelecek.”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasından yalnızca günler sonra Ukrayna hükümeti Aid for Ukraine isimli DAO’ya yetki vermişti. DAO, Blockchain hizmeti Everstake ve kripto borsası FTX ile işbirliğine giderek Ukrayna’nın savunması için kripto para toplamaya başlamıştı.

Financial Times’ta yer alan bilgilere göre Fedorov kripto varlıkların kabul edileceği resmi hükümet cüzdanları hazırlanmasını istediğinde yetkililer alelacele bir plan ile gelmiş ve bunun ardından yapılan geliştirmeler ile birlikte aralarında Bitcoin, Ethereum, Tether, Solana ve Dogecoin’in de bulunduğu dokuz kripto varlığın kabul edildiği Aid for Ukraine web sitesi kurulmuştu.

İlgili Haber
Ukrayna'ya Yapılan Kripto Para Bağışları 100 Milyon Dolara Dayandı! Zelensky Ne Düşünüyor?

Ukrayna hükümeti şu ana kadar toplanan 100 milyon doların üstündeki fonun yarısından fazlasını kurşun geçirmez yelek, askerler için yiyecek, kasklar ve tıbbi malzemeler için kullandığını açıkladı.

Ukraynalı yetkililerin gelecekte yapılacak bağışların önüne geçmemesi için söz konusu kripto bağışlarının yalnızca ölümcül olmayan ekipmanların satın alımında kullandığı belirtiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu