AltcoinBlockchainHaberler

Ukrayna Yeni Blockchain Girişimini Duyurdu: Bu Altcoin ile İşbirliği Yapacak!

Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna, kültürel mirasını Blockchain ile koruyacak ve bu altcoin ile işbirliği yapacak.

Ukrayna Blockchain Derneği Başkanı Michael Chobanian, Consensus 2022’de yaptığı açıklamada, Rusya ordusunun Ukrayna’nın mimari eserlerini, müzelerini ve diğer kültürel alanlarını yok etme tehlikesinin açık ve mevcut olduğu bir ortamda Ukrayna’nın “yapabildiği tüm sanat ya da tarihi eseri dijitalleştireceğini” söyledi.

Ukrayna Kültürel Mirasını Blockchain’e Aktarıyor

Chobanian, yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle ifade etti:

Bugün Ukrayna halkının DNA’sını, Ukrayna kültürünü ve Ukrayna tarihini nasıl kurtarabileceğimizi araştıran yeni bir projeyi duyuruyoruz. Şu anda müzeleri, kiliseleri ve kültürel alanları bombalıyorlar.

Dolayısıyla bunlar yok edilmeden önce müzelerimizde bulunan her bir sanat eserini ya da tarihi eseri dijital ortama aktaracağız. Bunu da NFT’leri ve Blockchain’i kullanarak yapacağız.”

Analiz şirketi Crystal Blockchain, Ukrayna’nın Rusya saldırılarına karşı finansman sağlamak için kripto para ve Blockchain teknolojisinden sıklıkla yararlandığını belirtti.

Şirkete göre ülke Mayıs ayı ortalarında kripto bağışçıları sayesinde 135 milyon doların üstünde gelir elde etti.

Chobanian, NFT planı duyurusunu, Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı bakan yardımcısı ve hükümetin fiili kripto sözcüsü Alex Bornyakov ile birlikte “Savaşta Kripto: Ukrayna’nın Tarihi Kripto Bağış Toplama Etkinliğinin Arkasında” başlıklı bir panelde yaptı.

Ülkedeki Kültürel Mirasın Korunması İçin NEAR Protocol (NEAR) ile İşbirliği Yapılacak

Bununla birlikte son duyurulan proje Ukrayna hükümetinin bir girişimi değil, ülkenin Blockchain topluluğunun bir çabası olarak nitelendiriliyor.

NEAR Protocol’ün kurucu ortağı Illia Polosukhin de panelde yer aldı ve NEAR’ın projenin ilk blok zinciri ortağı olacağını açıkladı.

Polosukhin, “Ukrayna’nın tüm mirasını zincir üzerine taşıyarak dünyaya sunmak ve sonsuza dek korumak son derece önemli” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu