binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÜlkelere Göre Kripto Para Hacmi Sıralaması Yayınlandı: ABD'nin Ardından İkinci Sırada Sürpriz...

Ülkelere Göre Kripto Para Hacmi Sıralaması Yayınlandı: ABD’nin Ardından İkinci Sırada Sürpriz Var

Kripto para analiz şirketi Chainalysis'in son raporuna göre kripto para hacimlerinde ülkelere göre büyük değişim var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuna göre Hindistan, tahmini ham kripto para birimi işlem hacmi açısından küresel olarak ikinci sırayı aldı.

Rapor, Hindistan’ın kripto pazarının vergi yasalarını çevreleyen karmaşıklıklara rağmen ülkenin arkasında sıralanan İngiltere, Türkiye ve Rusya’dan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Chainalysis raporu, Hindistan’ın Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ne göre tabandan benimsemede dünyaya liderlik ettiğini belirtiyor.

Ülke, Bitcoin ve kripto paralarda Temmuz 2022’den Haziran 2023’e kadar yaklaşık 269 milyar dolarlık şaşırtıcı bir hacim kaydetti. Bu etkileyici büyüme, sektör için zorlu bir düzenleyici ve vergi ortamına rağmen gerçekleşti.

Rapora göre Hindistan’ın da içinde bulunduğu Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) bölgesi, dünyanın en dinamik ve etkileyici kripto para piyasalarından birine ev sahipliği yapıyor. CSAO, ham işlem hacmi açısından Kuzey Amerika ve Orta, Kuzey ve Batı Avrupa’nın (CNWE) ardından üçüncü en büyük kripto pazarı. Bölge, küresel faaliyetlerin %20’sinden biraz daha azını oluşturuyor.

İlgili Haber  Santiment Açıkladı: Beklenmeyen Altcoinin Sosyal Hacminde Patlama Yaşadı, Bitcoin'i Bile Geçti!

Tabandan benimsemeyi ölçmek için satın alma gücü ve nüfus hesaba katıldığında, CSAO bölgesi dünyada baskın konumda. Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ndeki ilk on ülkeden altısı bu bölgede yer alıyor: Hindistan (1), Vietnam (3), Filipinler (6), Endonezya (7), Pakistan (8) ve Tayland (10).

Merkeziyetsiz Finans (DeFi), Temmuz 2022 ile Haziran 2023 arasında bölgesel işlem hacminin tahmini %55.8’ini oluşturarak CSAO’da önemli bir artış kaydetti. Bu oran, bir önceki yılın %35.2’sine kıyasla ciddi bir artış anlamına geliyor.

Toplam işlem hacminin %68.8’inin 1 milyon dolar ve üzeri transferlerden oluşmasıyla bölgedeki kurumsal benimsemenin de artmakta olduğu görülüyor. Bu oran bir önceki dönemdeki %57.6’lık orana göre artış gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail