Kripto HaberleriHaberlerUNICEF Çocuklar İçin NFT Satışı Gerçekleştirecek!

UNICEF Çocuklar İçin NFT Satışı Gerçekleştirecek!

Takip et

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Acil Durum Fonu (UNICEF), okulları İnternet’e bağlamaya yardımcı olmak için NFT’lerden yardım sağlayacak. NFT satışının UNICEF’in Giga Girişimi’ne destek olması bekleniyor.

Dijital sanatçı ve veri bilimcisi Nadieh Bremer’in “Patchwork Kingdoms” adlı sergisi yeni yılın ocak ayında yapılacak olan NFT lansmanından elde ettiği kârı çocuklar için kullanmış olacak. Giga dahil birçok başka projeye de destek olması beklenen sergi, “It’s a Small World”ün mimarı Mary Blair’in çalışmalarından esinlenilerek hazırlandı. UNICEF’in 75. yıl dönümünü kutlamak için 1.000 NFT’den oluşan lansmanın duyurusu Giga’nın resmi Twitter hesabından yapıldı: 

2019 yılında başlatılan Giga Girişimi, UNICEF ve BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından çocukların web tabanlı bilgi ve fırsatlardan yararlanabilmesi adına her okulu İnternet’e bağlamak için başlatılan dünya çapında bir proje.

Yıllardır çocuklar için umut olma vaadiyle çeşitli projeler yapan UNICEF, kripto para birimi almasına, tutmasına ve dağıtmasına olanak tanıyan CryptoFund’u 2019’da piyasaya sürdü. O tarihten bu yana da Blockchain teknolojisini aktif olarak kullanıyor.

UNICEF İnovasyon Fonu Blockchain’e yaptığı yatırımlarla dünya çapında çocukları etkileme potansiyeline sahip erken aşama, açık kaynaklı Web3 projelerini de finanse ediyor. Bununla birlikte birçok ünlü şirket de kuruma destek oluyor. En son geçtiğimiz nisan ayında ünlü kripto borsası Huobi Global’e bağlı kar amacı gütmeyen Huobi Charity Limited, UNICEF’e 1 milyon dolarlık Bitcoin, fiat para birimi ve CryptoFund’a ek 7 BTC bağışında bulunmuştu.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları