Altcoin

Uniswap Sonrası Bir Güncelleme de SushiSwap Ekibinden Geldi

SushiSwap, uzun süredir beklenen Kashi güncellemesini yayınladı.

Merkezsiz kripto para borsası SushiSwap, tam da rakibi Uniswap’in büyük güncellemesi sonrasında Kashi güncellemesini duyurdu. Uzun süredir beklenen Kashi, özellikle borsada marjin işlem yapmak isteyneler için tasarlanan bir kredi platformu şeklinde tanıtılabilir.

SushiSwap, Kashi’ye Kavuştu

Kashi, borsayı kullanan yatırımcıların kaldıraçlı long veya short pozisyon açabilmek için kredi alabilmesini veya marjin kullanabilmesini sağlıyor.

Bu özellik aslında Compound ve Aave gibi diğer merkezsiz protokollerde zaten kullanımda. Buna ek olarak Sushi ortaklığı bulunan BentoBox üzerinden de kullanıcıların likidite havuzu geliri elde edebileceği belirtildi. Kullanıcılar, marjin için kullandıkları tokenleri aynı anda kredi havuzlarına aktarabilecek ve aynı anda tokeni iki farklı yerde kullanmış olacak.

SushiSwap CTO’su Joseph Delong konu hakkında yaptığı açıklamada Kashi güncellemesinin diğerlerinden çok daha farklı olduğunu belirtti. Kredi ve kaldıraç için kullanılabilecek varlıkların sayısının arttırılmasını hedefleyen Delong, Kashi’nin bunu sağlayacağını düşünüyor.

Bu sistem sayesinde likidite havuzuna ETH ile beraber Wrapped Bitcoin yatıran bir kişi sadece WBTC çekebilecek ve diğer varlığı havuzda kalacak. Bu da kaldıraçlı işlemlerde likidasyon yaşanması durumunda bütün portföyün likide olmasının önüne geçecek.

Delong, bu sayede kullanıcıların hangi kripto para onlar için önemliyse onu risksiz bir konuma getirebileceklerini düşünüyor.

İlgili Haber
Uniswap, UNI V3'ü Tanıttı! "4000 Kat Sermaye Verimliliği Sunacak"

Uniswap kısa süre önce V3 ile ilgili büyük bir duyuru yapmıştı. Bunun hemen arkasından Sushi’nin benzer bir haber vermesi ise rekabetin artacağına işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu