Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist, Bitcoin (BTC) İçin Yeni Fiyat Modelini Paylaştı!

Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) İçin Yeni Fiyat Modelini Paylaştı!

Takip et

Kripto topluluğunun en ünlü fenomen analistlerinden Willy Woo, Bitcoin’de dip seviyeyi tahmin etmek için yeni bir fiyat modeli oluşturdu.

Ünlü analist, Twitter’da bir milyonu aşkın takipçisiyle paylaştığı yeni BTC fiyat modeline göre muhtemel dip seviyenin “yatırımcıların %58 ila %61’inin zararda olduğu bir aralıkta” olacağını tahmin ediyor.

Willy Woo, on-chain verilerinden yola çıkarak oluşturduğu bu yeni Bitcoin analiz modeline Max Pain ismini verdi.

“Bitcoin Max Pain modeline göre dip yaklaşıyor. Tarihsel olarak Bitcoin, ayı piyasasında dibi gördüğünde yatırımcıların %58-61’i aralığı zararda oluyor. Bu alanı turuncu renk ile gösterdim. Grayscale BTC Trust fonunda kilitlenen Bitcoinler için ise yeşil renk kullanıyorum.”

Ünlü analist, Max Pain fiyat modeline göre Bitcoin’de dip seviyenin 12.000$ civarında olmasını bekliyor.

Willy Woo, daha önce arka plana attığı bir başka model olan CVDD’ye göre ise Bitcoin’de dibin geçtiğimiz günlerde gelmiş olabileceğini düşünüyor.

Kripto fenomeni, bir başka fiyat modeli olan CVDD’yi yatırımcılar arasında el değiştiren Bitcoin’in HODL edilme süresi üzerinden bir hesaplama ile hazırlıyor.

Bitcoin’de Büyük Resim Neyi Gösteriyor?

Lider kripto para biriminin 2017 yılının sonunda yaşadığı rallinin en yüksek seviyesi olan 19.750$ seviyesinin altında işlem görmeye devam etmesi pek iyi bir haber değil.

Haftalık grafiğe göre BTC’de en azından kalıcı bir yükseliş umudunun oluşması için 17.700-19.700$ aralığının üstünde bir kapanış olması çok önemli.

Teknik olarak haftalık kapanış desteği ise 12.000$’da bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları