Bitcoin

Ünlü Analist Bitcoin Tahminini Açıkladı: Hızlı Bir Toparlanma Beklemiyorum

Bitcoin'in sert düşmesiyle beraber yatırımcılar gözlerini analistlere çevirdi. Peki analistler ne diyor?

Bitcoin geçtiğimiz gün 3800 dolar seviyelerine kadar düşmesiyle beraber adeta yatırımcısını şok etti. Bu süreçte ciddi şekilde güven kaybeden BTC, tüm dünyada kötü bir imaj oluşturdu.

İlgili Haber
Bitcoin'in Düşüşünde Etkili Olan Ne? Yeni Yatırımcılar Ne Düşünüyor? Puslu Hava Gidecek Mi?

Çok volatil bir şekilde hareketlenen piyasa 3.800 dolar seviyelerine düşmesinin hemen ardından 5.000 dolarlara kadar hızlı bir şekilde toparladı. Dün akşam ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları ile yükseliş eğilimine geçen ABD borsaları son 12 yılın en iyi performansını göstererek haftayı ciddi yükselişle kapadı.

İlgili Haber
Başkan Trump'tan Açıklama: ABD Ulusal Acil Durum İlan Etti, Piyasaların Tepkisi Olumlu!

Bitcoin de bu açıklamadan olumlu etkilendi ve gün içerisinde 5700 dolar seviyelerine kadar ivmelendi. Yayın saatine göre 5300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC fiyatı hakkında analist Josh Rager değerlendirme yaptı.

Kripto paralarda hızlı bir dönüş beklenmemesi gerektiği konusunda uyaran Rager, corona virüs sebebi ile dünyada birçok etkinliğin iptal edildiğini ve bu virüsün daha fazla yayılmasıyla beraber ekonomide daha büyük çatlakların görülebilecek olduğuna değindi.

İnsanların kar satışları sebebiyle BTC’leri sattığını ifade eden Rager, Bitcoin’e güven tekrar sağlanmadıkça ve hisse senetleri ciddi anlamda toparlamadıkça bu kaybolan paralar Bitcoin’e akmaz şeklinde yorum yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu