BitcoinHaberler

Ünlü Bilim Adamı: “Bütün Bitcoinlerimi (BTC) Sattım! Neden Mi?”

Ünlü bilim adamının Bitcoin'lerini satma nedeni yatırımcıları şaşırttı.

Ünlü bilim adamı ve “The Black Swan” kitabının yazarı Nassim Nicholas Taleb’den Bitcoin eleştirisi geldi.

Lübnanlı ve Amerikalı olan Taleb akşam saatlerinden attığı bir twitle Bitcoinlerini sattığını söyledi.

Bitcoinlerini satmasına gerekçe olarak fiyat oynaklığını gösteren Talep, bu fiyat hareketliliğiyle BTC’de ürünleri fiyatlayamazsınız dedi.

“Bitcoinlerimden kurtuluyorum. Neden mi? Bir para biriminde aldığınız ve sattığınız fiyat arasında bu kadar oynaklık olmaması gerekir. Bu şekilde BTC ile ürünleri fiyatlayamazsınız. Bu bakımdan Bitcoin başarısızdır. (En azından şimdilik.)”

Taleb’in eleştirdiği husus Bitcoin’e uzun süredir yöneltilen bir eleştiri. Para birimlerinin aşırı volatil olması elbette kullanımını ve fiyatlanmasını azaltan bir husus.

Ancak Bitcoin henüz olgunlaşmakta olan bir para birimi. Market değerinin hala düşük oluşu fiyat oynaklığını artıran en önemli unsur. Son zamanlarda Bitcoin’e yönelen kurumsal yatırımcı dalgasıyla birlikte Bitcoin’in daha da olgunlaşması ve fiyat oynaklığının belirli bir seviyede azalması bekleniyor.

Paranın icadından itibaren piyasada var olan diğer para birimlerinin düşük volatilitesiyle henüz 10 yıldır alınıp satılan bir para biriminin volatilitesini karşılaştırıp yorum yapmak en basit tabiriyle “ahmaklıktır.”

Zira Taleb’in twitinin altına yorum yapan birçok kripto para sever Taleb’in gerekçesini mantıklı bulmadığını ifade etti. Birçok kullanıcı “para kazandığı için Bitcoinlerini satan tek insan olabilir.” yorumunda bulundu.

Greymatter Capital’in ortağı James Todar “Bu Bitcoin satmak için duyduğum en aptalca neden” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu