BitcoinDogecoinHaberler

Ünlü Bitcoin Savunucusu: “Dogecoin Bitcoin’den Üstündür!”

Ünlü Bitcoin savunucusu yaptığı açıklamasında Dogecoin'in BTC'ye üstün olduğunu söyledi.

Bitcoin’in ilk savunucularından biri olan Roger Ver, yaptığı son açıklamasında meme token Dogecoin’in BTC’ye üstün olduğuna inandığını söyledi.

“Dogecoin Bitcoin’e Göre Daha Ucuz ve Güvenilir”

Dünyanın en büyük kripto parasını ilk benimseyenlerden biri olan Ver, Dogecoin’in Bitcoin’e göre “daha ucuz ve daha güvenilir” olduğunu söyledi.

Buna ek olarak Ver, yaptığı açıklamasında DOGE’un potansiyel olarak dünyanın en baskın para birimi haline gelebileceğini açıkladı ve bu görüşüyle Elon Musk’a katılmış oldu.

43 yaşındaki girişimci Bitcoin ve BTC bağlantılı şirketlere 2011 yılında yatırım yapmaya başlamıştı.

Kısa bir süre önce bir açıklama daha yapan Roger Ver, BTC’nin orijinal amacından saptığını ve kritik özelliklerini kaybettiğini söylemişti.

İlgili Haber
Ünlü Kripto Girişimcisi, Bitcoin Kritik Özelliklerini Kaybediyor Dedi ve Nedenini Açıkladı!

Roger Ver, uzun süre BTC yanlısı olmasının ardından Bitcoin’in durağan blok boyutunun bu kripto paranın adaptasyonuna engel olacağını ve ölümüne sebebiyet vereceğini iddia ederek taraf değiştirdi.

Roger Ver’in bu düşünceleri kripto para topluluğunda yoğun tartışmalara neden olmuş ve 2017 yılında Bitcoin Cash’in (BCH) bir hard fork ile BTC’den ayrılması ile sonuçlanmıştı.

İlk etapta başarılı olmuş gibi görünen BCH daha sonra giderek unutuldu ve bu yazının yazıldığı anlarda en büyük kripto paralar arasında 26. sırada yer alıyor

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarında Bitcoin Cash’e destek vermişti. Bununla birlikte Buterin son açıklamalarında BCH’nin başarısız bir proje olduğunu kabul etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu