BitcoinHaberler

Ünlü CEO, Kendine Göre Bitcoin (BTC) Fiyatının Neden Düştüğünü Açıkladı

North Island CEO'su Glenn Hutchins, yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) fiyatının asıl düşüş nedenini açıkladı.

North Island CEO’su Glenn Hutchins CNBC’ye verdiği demeçte, büyük teknoloji şirketi hisse senetlerinin ve Bitcoin’in (BTC) son dönemde sert düşüşler yaşamasının nedenlerinden birini açıkladı.

“Düşüşün Nedeni Yatırımcıların Bitcoin Dışındaki Yatırımlarındaki Kayıpları Telafi Etmek İstemesi”

Hutchins, düşüşün nedeninin yatırımcıların diğer alanlarındaki kayıplarını telafi etmek için BTC satışı yapmaları olduğunu düşünüyor.

Hutchins benzer şekilde, teknoloji hisselerinin (Nasdaq 100) düştüğünü, çünkü insanların likiditeye ihtiyaç duyduklarını, bu yüzden bu hisselerin iyi varlıklar olduklarını düşünmelerine rağmen satmak zorunda kaldıklarını iddia etti.

Yani analiste göre tüm dünyadaki ekonomik belirsizlikler insanların nakit ihtiyacını artırdı ve kârlı ürünlerden çıkış yaşanıyor.

Bitcoin’in başını çektiği kripto piyasasındaki düşüşün diğer nedenleri arasında, LUNA tokeninin yaklaşık olarak 115 dolardan sıfıra düşmesi ve UST stablecoin’in dolar olan sabitliğini kaybetmesiyle Terra zincirinin çökmesi yer alıyor.

İlgili Haber
LUNA'da Oylama Bitti! Kimler Airdrop'tan Yararlanacak? Snapshot Ne Zaman Alınacak?

Bilindiği üzere LUNA topluluğu Do Kwon’un Blockchain’i bir hard fork işleminden geçirme adımına geçer oy vermişti.

Eski Blockchain’in adının Luna Classic (LUNC kısa ismiyle) ve yeni Blockchain’in yerel tokeninin adı ise LUNA olacağı düşünülüyor. Yeni zincirde UST stablecoini ise tamamen kaldırılacak.

Daha önce birçok kripto para uzmanı, algoritmik stablecoin’lerin sürdürülebilirliğini sorgulamış ve bu tür coinlerin kendilerine duyulan güvenin sarsılması halinde bir tür ölüm sarmalına girebileceği konusunda uyarmıştı.

Algoritmik bir stablecoin olan UST tokeni de ilk olarak çok limitli bir düşüş yaşamış fakat tokene olan güvenin giderek azalması ile birlikte hem LUNA hem de UST fiyatı yaklaşık olarak sıfırlanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu