Ana SayfaBitcoinÜnlü Ekonomist El-Erian'dan Bitcoin (BTC) İtirafı! "Bitcoin'lerimi Erken Sattım!"

Ünlü Ekonomist El-Erian’dan Bitcoin (BTC) İtirafı! “Bitcoin’lerimi Erken Sattım!”

Takip et

Allianz’ın baş ekonomi danışmanı Mohamed El-Erian, CNBC muhabiri Dan Murphy ile yaptığı röportajda Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kripto kışı olarak adlandırılan 2018 yılında 3.000 $ seviyelerinden bir miktar Bitcoin aldığını söyleyen Mohamed El-Erian, elindeki Bitcoin’lerini sattığını açıkladı.

Ünlü Ekonomist, davranışsal hatalar nedeniyle Bitcoin’lerini ne zaman satacağını yanlış değerlendirdiğini ve 60.000 $ seviyelerinden sattığını itiraf etti.

Mohamed El-Erian yaptığı röportajda ” Bitcoin’i satın almaya mecbur hissettim ve sonunda gerçekten de aldım.” dedi.

Erian, BTC’lerini 19.000 $ seviyelerinin görüldüğü 2020 sonuna kadar satmadığını, daha sonra da Bitcoin’in 60.000$ seviyelerine kadar giden boğa ralliisine başladığını belirtti.

60.000 $ seviyesinin satmak için yanlış olduğunu söyleyen Mohamed El-Erian aslında Bitcoin boğa rallisinin yeni başladığını düşündüğünü belirterek devam etti:

“Gerçekten bana Bitcoin’in fiyat değerlendirmesi hakkında soru sormak istemiyorsunuz. Çünkü 68.000 Dolar yerine 60.000 Doların neden doğru seviye olduğunu tam olarak anlamıyorum.”

Kripto Piyasasına Tekrar Girmeyi Düşünüyorum!

Ekonomist, kısa vadeli tüccarların veya spekülatörlerin olumsuz fiyat hareketleri nedeniyle piyasadan çıktığı zaman tekrar kripto para piyasasına girmeyi düşüneceğini söyledi.

Mohamed El-Erian, kripto para birimlerinin yıkıcı bir güç olduğunu düşünse de ABD dolarına rakip olabilecek küresel para birimi olamayacağını ifade etti.

“Bence kripto para birimleri ekosistemde her zaman var olacak. Ancak küresel bir para birimi olamayacak. Doların yerini almayacak.”

Ünlü ekonomist son olarak Çin’in dijital para birimi ve Blokchain teknolojisinde ilerlediğini söyleyerek Çin’in ABD ve Batı’daki ülkelerin önüne geçebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ya bi s. Ordan satmismis ama erken satmismis satma ozaman kim zorladi

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları