AltınHaberlerKripto Para

Ünlü Ekonomist: “FED Geç Kaldı, Bitcoin Ve Altın Yükselecek!”

Ünlü ekonomist FED'in para politikası ve kripto para birimleri hakkında konuştu.

Allianz’ın baş ekonomi danışmanı Mohamed El-Erian, CNBC’nin Squawk Box programında FED’in para politikası ve kripto paralar ile ilgili konuştu.

Ünlü ekonomist, FED’in başlangıçta açıkladığı %2’lik enflasyon hedefine ulaşmanın imkansız olduğunu bu bağlamda da bu hedefin %3’e çekilebileceğini düşünüyor.

Mohamed El-Erian enflasyon hedefinin değişmesi durumunda hem kripto para birimlerinin hem de altının daha da yükseleceğini ifade etti.

FED’in para politikasında sıkılaşmaya geç başladığını düşünen El-Erain konu ile ilgili şunları söyledi:

“FED’in para politikasında sıkılaştırmaya geçen sene başlaması gerekiyordu. Bu bağlamda enflasyonla mücadelede geç kalındı.

Ancak FED enflasyon hedefini değiştirme zorunda kalacak. Çünkü FED %2’lik hedefi tutturamazsa güven kaybedeceğini biliyor. Bu yüzden FED’in enflasyon hedefi %2’den %3’e çıkarsa hem altın hem de kripto paralar yükselir.”

Ünlü ekonomist El-Erain yükselen enflasyon konusunda asıl sorunun “daha da zor hale gelen ve büyüyen enflasyon ortamında yaşamaya devam edebilir miyiz? sorusu olduğunu belirtti.

Goldman Sachs’ın %35’lik resesyon ihtimalinin çok ciddiye alınması gerektiğini dile getiren El-Erian, “Aslında bu çok önemli bir oran. Bankaların CEO’ları makro ekonomik ortam konusunda endişeliler. Çünkü enflasyon giderek artmaya devam ediyor, FED para politikasında sıkılaşma için geç kaldı ve enflasyon ile mücadeledeki yol çok zorlu. dedi.

Kripto para birimleri ile ilgili olumlu yaklaşım içinde olan Mohamed El-Erian geçtiğimiz yıl yaptığı bir röportajda kripto para birimlerinin yıkıcı bir güç olduğunu düşündüğünü ancak ABD dolarına rakip olabilecek küresel para birimi olamayacağını ifade etmişti.

İlgili Haber
Ünlü Ekonomist El-Erian'dan Bitcoin (BTC) İtirafı! "Bitcoin'lerimi Erken Sattım!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu