BitcoinEkonomiHaberler

Ünlü Hedge Fonu Yöneticisi Bitcoin Konusunda Uyardı!

Paul Tudor Jones, FED Başkanının daha yapacak çok şeyi olduğunu söyledi.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan ünlü hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin ve kripto piyasası ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Tudor Investment’ın CEO’su Jones, yüksek enflasyon sıkıntılarının yaşandığı bu günlerin enflasyondan korunma aracı olarak görülen ve Mart 2020’den bu yana mükemmel performans gösteren Bitcoin gibi varlıklar için zorlu geçeceğini söyledi.

“Merkez bankasının ne yaptığına bakmak lazım. Açıkça, pandemi döneminin enflasyon tüccarlarına şu anda meydan okunacak. Bitcoin gibi varlıklar muhtemelen en kötü günlerini yaşayacak.”

Ünlü yatırımcı ayrıca, Bitcoin gibi volatil varlıkların enflasyonla mücadele ortamında aşağı mı yoksa yukarı mı gideceğini doğru bir şekilde tahmin etmenin zor olduğunu belirtti.

FED Başkanı Jerome Powell’ın artan enflasyonu kontrol altına almak için mücadele edeceğini dile getiren Jones, bunun sonucunda çeşitli varlıkların zorluklarla karşılaşacağını düşündüğünü söyledi.

“Bence Powell’ın yapması gereken çok şey var. Ve bence bu yüzden niceliksel sıkılaştırmadan bahsettiklerini görüyorsunuz. FED, şu anda sahip olduğu enflasyon sorunuyla başa çıkmaya çalışıyor.”

Daha önceki açıklamalarında enflasyonun geçici olmayacağına dikkat çeken ünlü yönetici, Mayıs 2020’nin başlarında enflasyona karşı bir önlem olarak Bitcoin satın aldığını açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu