Ana SayfaBorsaÜnlü Kripto Para Borsası, Çalışanlarının Bir Kısmını İşten Çıkardığını Duyurdu!

Ünlü Kripto Para Borsası, Çalışanlarının Bir Kısmını İşten Çıkardığını Duyurdu!

Takip et

Bitcoin ve kripto para borsası Blockchain.com, Perşembe günü yaptığı açıklamada, işgücünün yaklaşık %25’ine denk gelen 150 kişiyi işten çıkardığını söyledi.

Kripto Para Borsası Blockchain.com, Three Arrows Capital Çöküşü Nedeniyle Zarar Etmişti

Şirket, sert ayı piyasası koşullarını ve mali kayıpları göğüsleme ihtiyacını gerekçe gösterdi. Söz konusu borsa kısa bir süre önce, zor durumdaki hedge fonu Three Arrows Capital’e borç vermekten kaynaklanan 270 milyon dolarlık bir açıkla boğuştuğunu açıklamıştı.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Blockchain.com'un Three Arrows Capital İflasındaki Kaybı Açıklandı!

Blockchain.com, Arjantin merkezli ofislerini kapatacağını ve çeşitli ülkelerdeki ekip genişletme planlarını iptal edeceğini söyledi. Şirket, etkilenen çalışanların yaklaşık %44’ünün Arjantin’de, %26’sının ABD’de, %16’sının İngiltere’de ve geri kalanının diğer ülkelerde olduğunu söyledi.

Bir temsilci e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, işten çıkarmanın firmanın personel sayısını Ocak ayı seviyelerine geri getirdiğini söyledi.

Blockchain.com son 16 ayda hızla büyüyerek 150 çalışandan 600’ün üzerine çıkmıştı. Blockchain.com temsilcisi, firmanın kaynak yaratma çabalarının Three Arrows Capital’in çöküşünden kaynaklanan mali etkiyi karşılayacağını söyledi.

Yüksek profilli diğer kripto para şirketleri de, ayı piyasasının sürdüğü dönemde çeşitli işten çıkarma duyuruları yapmıştı.

Şirket Diğer Alanlarda da Küçülmeye Gidiyor

Kripto endüstrisinin en eski firmalarından biri olan Blockchain.com yaptığı açıklamaya göre, kurumsal kredi verme işini de küçültüyor, tüm birleşme ve satın almaları durduruyor, oyun sektörüne açılma çabalarına ara veriyor ve non-fungible token (NFT) pazarını daraltıyor.

Firma, en aktif taleplerinin Latin Amerika’nın aksine Avrupa, ABD ve Afrika’dan geldiğini söyledi. Ayrıca, oyun sektöründen ziyade komisyonculuk sektöründen daha fazla talep aldığını söyledi.

Şirket temsilcisi, yönetici maaşları ve CEO tazminatlarının da azaltıldığını ifade etti. Temsilci, tüketici gelirlerinin aktif ve güçlü olmaya devam ettiğini, kurumsal gelirlerin ise yatay seyrettiğini ve toparlanmak için zamana ihtiyaç duyacağını sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları