AltınBitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ünlü Stratejist Mike McGlone: “Bitcoin Altının Yerini Alacak!”

Mike McGlone'nin açıklamalarını aktardık.

Bloomberg stratejisti Mike McGlone, yakın zamanda katıldığı “Bretton Woods: Yeniden Düzenlenme” konferansı olarak adlandırılan konferanstan sonra Bitcoin ve altına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çeşitli ekonomistlerin, makro analistlerin ve yatırımcıların da katıldığı konferansın odak noktası, bir sonraki küresel rezerv varlığı olmak ve “dolar hegemonyasının” yerini almakla tehdit eden yükselen finansal değer Bitcoin oldu.

1971 yılında ABD Başkanı Richard Nixon, Bretton Woods sistemini sona erdiren önemli bir karar almıştı. Başkan Nixon, çok kritik bir adım atarak doların altın standartından ayrılmasına karar verdi.

Bu karar aynı zamanda doları tehlikeli bir yola sokmuş oldu. Zira zamanla çok fazla para tedavüle girince doların altın başına fiyatı 2000 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Bretton Woods sisteminin sona ermesinin 50.yıldönümü dolayısıyla gerçekleşen konferanstan sonra konuşan McGlone, Bitcoin’in altının yerini aldığını” söyledi.

McGlone, para ve finansın dijitalleşmesinin genel olarak “hızlı ve organik” bir şekilde gerçekleştiğini, doların hakim olmaya devam ettiğini ve Bitcoin’in kademeli olarak altının yerini aldığını belirtti.

McGlone gibi düşünen bazı analistlere göre de piyasada altın standardının olmasının sebebi daha iyi bir para sisteminin olmamasıydı ancak artık günümüzde Bitcoin standartı altının yerini almaya başladı.

Ayrıca McGlone, mevcut ve gelecekteki sert ABD kripto düzenlemelerinin Bitcoin’in altına karşı ilerlemesini engelleyemeyeceğini de vurgulayarak Bitcoin’in 2021’in ikinci yarısında bir boğa koşusu başlatmasının muhtemel olduğunu düşündüğünü ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu