Haberler

Ünlü yatırımcıdan ”Recep Tayyip Erdoğan” açıklaması

Morgan Creek Digital Assets kurucusu Anthony Pompliano, bugün AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Varlık Fonu yönetim kuruluna atamasının hükümetler ve ülkelerin yerel para birimlerine nasıl güvenecek olduklarını soran bir açıklama yaptı.

Erdoğan’ın kendisini Varlık Fonu yönetimine atamasının güvenlik ve para konusunda kripto paraların önemi ve güvenilirliğini bir kez daha ispat ettiğini ifade eden Pompliano, ”Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini Varlık Fonu başkanı olarak atadı. Hükümetlere güvenilmemesi ve kripto paraların önemi bir kez daha kendi kendisini ispatlamış oldu.” benzeri ifade ile Türkiye’de yaşanan durumun güven verici olmadığını iddia etti.

Türkiye ekonomik olarak güvenilir konumda

Türkiye Cumhuriyeti, serbest ekonomi olarak ticaret, ekonomi ve diğer tüm alanlarda özgürlük tanıyan ve bölgesel olarak en iyi ekonomilerden bir tanesi olması ile adından söz ettiriyor. Coğrafi konumu dolayısı ile büyük önem taşıyan ülkenin, siyasi olarak ”tam demokratik” yollar ile yöneticileri seçtiği bir ortamda TL’nin güvenilir olduğundan söz etmek oldukça doğal ve gerçekçi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu