coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBinance CoinUzun Araştırmalar Sonucunda Binance Kurucusu CZ'nin Servetinin Ne Kadar Olduğu Ortaya Çıktı:...

Uzun Araştırmalar Sonucunda Binance Kurucusu CZ’nin Servetinin Ne Kadar Olduğu Ortaya Çıktı: İşte Elindeki BNB Miktarı

Kripto para borsası Binance'in kurucusu Changpeng Zhao'nun (CZ) son güncel servetinin ne kadar olduğu ortaya çıktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance’in kurucusu ve kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Changpeng Zhao, hapishanede geçirdiği süre zarfında net servetini iki katına çıkardı.

Halihazırda kripto endüstrisinin en zengin kişisi olan Zhao, hapsedilmesinden bu yana net servetini artırdı. Forbes şimdilerde Zhao’nun servetini 61 milyar dolar olarak tahmin ediyor ve bu da onu Julia Koch ve ailesinin hemen ardından dünyanın en zengin 24. kişisi yapıyor. Kriptodaki bir sonraki en zengin kişi, net serveti 11 milyar dolar olan Coinbase’in kurucusu Brian Armstrong.

CZ’nin servet artışının iki ana bileşeni var. İlk olarak, büyük bir kripto borsası olan Binance’deki %90’lık hissesi 33 milyar dolar değerinde. Bu, CZ’nin kara para aklama ve yaptırım ihlallerinden suçlu bulunduğu ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan bir anlaşmanın parçası olarak Kasım 2023’te CEO’luktan istifa etmesine rağmen gerçekleşti.

Şirketi de hükümete 4.3 milyar dolar gibi ağır bir ceza ödedi. Ancak, Zhao’nun kişisel serveti üzerindeki etkisi daha az şiddetli oldu, çünkü sadece 50 milyon dolar ceza ödemek zorunda kaldı.

Savunmasından bu yana geçen altı ay içinde Binance, işlem hacmi açısından dünya çapındaki kripto borsaları arasındaki hakimiyetini artırdı. The Block’tan derlenen verilere göre, şirketten ayrılmasından bu yana geçen altı ay içinde borsalar arasındaki toplam spot piyasadaki payı %42’ye yükselirken, bu oran anlaşmadan önceki iki ayda ortalama %38’di.

CZ’nin net değerindeki önemli değişiklik, Forbes’un BNB tokenindeki kişisel varlıklarını keşfetmesinden kaynaklanıyor. CZ’nin 94 milyon tokene yani dolaşımdaki toplam 147.5 milyon BNB tokeninin %64’üne sahip olduğu tahmin ediliyor. Forbes, Binance’in BNB arzının %71’ine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Borsanın yasal sorunlarına rağmen BNB, 2024 yılında %100 artış göstererek Bitcoin (%54 artış), Ethereum (%53 artış) ve Solana (%49 artış) gibi diğer en popüler kriptoları geride bıraktı. BNB kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 714 dolara ulaştı ve piyasa değeri 110 milyar dolar oldu.

İlgili Haber  Cardano'da (ADA) 681 Milyon Doların Topluluğa Devredileceği İddiası!

47 yaşındaki Changpeng Zhao, BNB birikimini iki yolla elde etti. Binance 2017 yılında kuruldu ve CZ ve kurucu ekip toplam 200 milyon BNB arzından 80 milyon token aldı. Forbes’un bu tokenleri alan cüzdanlar üzerinde yaptığı inceleme, şirketin orijinal 80 milyon tokenın 46.2 milyonunu elinde tuttuğunu gösteriyor. CZ, Binance’in %90’ına sahip olması nedeniyle bu miktardan 41.6 milyon BNB ile hesaba katılıyor.

Binance, resmi white paper’ında satılmayan tokenlere ne olacağını açıklamadı. Nihayetinde, yapılan incelemeler bunların Binance’in sahip olduğu cüzdanlara yerleştirildiğini gösteriyor. Bugün, bu cüzdanlarda 58 milyon BNB bulunduğu tahmin ediliyor ve bu da 602 dolarlık bugünkü fiyatla 35 milyar dolar değerinde. CZ’nin Binance’in %90’ına sahip olması ona 52 milyondan biraz fazla BNB daha kazandırıyor. Toplamda, yaklaşık 94 milyon BNB tokenine sahip olduğuna inanılıyor.

Binance’in kurucusunun sahip olduğu varlıkların değeri bugün 56.6 milyar dolar civarında.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları