coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerVenezuela Kripto Parası Petro Türk Lirası İle Alınabilecek

Venezuela Kripto Parası Petro Türk Lirası İle Alınabilecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bildiğiniz gibi Venezuela geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Petro Coin ile kripto parasını üreten ilk ülke oldu. Ülke Başkanı Nicolas Maduro yaptığı açıklamalarda Petro’yu bazı ülkeler için daha ulaşılabilir hale getirmek istediğini belirtmişti. Bu açıklamadan sonra somut bir adım geldi ve Petro birkaç ülkenin resmi para birimi ile alınabilecek.

Petrol gibi bir emtia ile desteklenen Petro’yu almak isteyenler bazı ülkelerin itibari para birimleri ile alabilecekler. Bu para birimleri arasında: Türk Lirası, Yuan, Euro ve Ruble var.

Maduro geçtiğimiz peşembe günü yaptığı açıklamada bu para birimleri için “gezegenin ekonomik geleceği” tabirini kullanmıştı. Ayrıca ilginç bir şekilde Petro, Venezuela resmi para birimi olan Bolivar ile alınamıyor.

Yatırımcıların Kafasında “Petro Alınır Mı?” Sorusu

Bir çok yatırımcının kafasında muhtemelen bu soru var. Çünkü Petro’nun kullanım alanı çok kısıtlı. Öyle ki şu anda sadece Venezuela’da vergi ödemek için kullanılıyor. Yani elinizde Petro olduğu zaman onu Venezuela’da vergi ödemek ya da borsalarda diğer kripto para birimlerine çevirmekten başka bir şey yapaıyorsunuz.

Öte yandan ülkenin açıklamalarına bakıldığında Petro’nun epey ilgi gördüğünü söyleyen yöneticiler, 127 ülkeden 83 bin kişinin Petro aldığını açıkladılar. Ayrıca ülke başkanı Maduro, yazdığımız haberde de belirttiğimiz gibi ön satıştan 5 milyar dolar toplanıldığını açıklamıştı.

Ülkeside kıtlıktan işsizliğe kadar bir çok sıkıntı ile uğraşan Venezuela hükümeti, Petro ile ABD tarafından dayatılan yaptırımlardan kurtulmayı amaçlıyor. Ülke başkanı, ABD ile aralarında yaşanan gerginliği “ekonomik savaş” olarak nitelendirmiş ve Petro ile beraber Venezuela’nın finansal egemenliğini kazanacağını dile getirmişti.

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Venezuela’ya uyguladığı yaptırımları iyice arttımış ve Petro’yu da bunlara dahil etmişti. Haberimizde de bahsettiğimiz gibi ABD’deki vatandaşların Petro alması, çıkan bir karar ile yasaklanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları