blank
Haberler

Venezuela’da Sağlık Çalışanlarına Kripto Para Desteği

Tüm dünyayı tehdit eden korona virüsle savaşan sağlık çalışanlarına Kripto Para ödülü verilecek.

Korona virüs tüm dünyayı tehdit ederken ölüm ve vaka sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Virüs sebebiyle en çok risk altında olanlar şüphesiz 7 gün 24 saat boyunca çalışmaya devam eden ve hastalarla yakın temasta bulunan sağlık çalışanları.

Tam da bu noktada Venezuela Hükümeti başkanı Maduro yaptığı açıklamada, korona virüs salgını sebebiyle sağlık çalışanlarına Airdrop ile Venezulela’nın kripto para birimi olan Petro verileceğini açıkladı. Patria sistemi üzerinden Petrolar sağlık çalışanlarına ulaştırılacak olurken Başkan Maduro yaptığı bu hamle ile dünyadan büyük takdir aldı.

Zaten ABD yaptırımları ile büyük baskı altında olan ve ekonomisi büyük sıkıntılara giren Venezuela, parasının değersizleştiği bu noktada Petro gibi elektronik çözümlere yöneliyor. Özellikle virüsün kağıt paralar üzerinden de bulaştığı düşünüldüğünde tüm dünyada Bitcoin ve diğer kripto paralara ilgi her geçen gün daha fazla artıyor ve artacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu