coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaVeriler Açıklandı: Binance Anlaşması Sonrası Dünya Genelinde İki Kripto Para Borsası Sivrilmeye...

Veriler Açıklandı: Binance Anlaşması Sonrası Dünya Genelinde İki Kripto Para Borsası Sivrilmeye Başladı!

Kripto para analiz şirketi Kaiko'dan analistler, Binance anlaşmasının ardından kazançlı çıkan borsaları açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi Kaiko’nun verilerine göre, Binance’in ABD’li yetkililerle yaptığı 4 milyar dolarlık anlaşmanın ardından, rakip kripto borsaları Coinbase ve Bybit pazar paylarında önemli artışlar kaydetti.

Bununla birlikte anlaşmanın ardından 1 milyar doların üzerinde çıkış yaşanmasına rağmen Binance likiditesini korumayı başardı. Kaiko araştırma analisti Riyad Carey, borsanın piyasa derinliğinin uzlaşma sonrası arttığını belirtti.

Analiste göre özellikle Coinbase, Kasım ayında zaten iyi performans gösteren hisse fiyatında ciddi bir artış yaşadı. Binance anlaşması bu büyümeyi daha da körükledi ve COIN hissesi ay boyunca %75’in üzerinde artış gösterdi.

Bybit, anlaşmayı takip eden 16 saat içerisinde %20’den fazla büyüyerek, anlaşma sonrası pazar payı açısından “anında öne çıkan kazanan” olarak tanımlandı. Bu büyüme, Binance’in pazar payındaki düşüşe bağlandı ve bu da Bybit için %50 ve Coinbase için %34’e varan bir kazanç sağladı.

İlgili Haber  SEC'e Bir Şok Daha: Yargıç, Kripto Para Davasında SEC'e Sert Bir Kınama Cezası Verdi

İlginç bir şekilde, Coinbase’in payı anlaşmanın ardından en çok ABD işlem saatleri dışında artarken, OKX Batı Avrupa’nın işlem gününün başlangıcında daha fazla kazanç gördü. Diğer ABD borsaları ise genel olarak kötü bir performans sergiledi.

Analiste göre Binance’in uzlaşmasının ani etkisi Coinbase ve Bybit için faydalı olsa da, ilk trendler Binance için de korkunç görünmüyor. Binance’in rakiplerine pazar payı kaybetmeye devam edebileceğini öne süren teorilere rağmen, gelişmiş uyumluluk ve ‘Müşterini Tanı’ önlemleri, borsaya olan güveni artırabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail