HaberlerXRP

Visa, Ripple (XRP) Altyapısını Kullanan Currencycloud’u Satın Aldı!

Dünya devlerinin kripto para ilgisi artmaya devam ediyor.

Kripto paralar sert bir dalgalanmadan sonra yönlerini bulmaya çalışırken, dünya devlerinin kripto paralara olan ilgisi artmaya devam ediyor.

Ödeme sistemleri deyince akla ilk gelen şirketler arasında yer alan Visa, bugün yayınladığı bir duyuruda CurrencyCloud’u satın almak için gereken anlaşmalarını imzaladığını açıkladı.

CurrencyCloud, bankaların ve finansal teknoloji şirketlerinin sınır ötesi ödemeleri için yenilikçi çözümler sunan küresel bir platform. Bu platform Ripple’ın uluslararası ödeme hizmetlerini yöneten RippleNet üzerinde çalışması bakımından da dikkat çekiyor.

Bankacılık ve Fintech alanında 500’den fazla müşterisi olan platform, 180’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketin özkaynaklarının önemli bir kısmına sahip olan Visa, şirketi satın almak için 962 milyon dolar verecek.

Visa Global’den Colleen Ostrowski söz konusu satın alma için şu ifadeleri kullandı:

“CurrencyCloud’un satın alınması, Visa’nın küresel para hareketlerini kolaylaştırma stratejsinin bir parçası”

Ripple, SEC davasının gölgesi altında kalmaya devam etse de uluslararası ödemeler konusunda ortaya koyduğu kolaylıklar ve ortaklıkları onu daha geniş kitlelerin kullanımına sunmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu