Kripto HaberleriHaberlerVisa Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması: Yavaşlama Haberini Yalanladı!

Visa Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması: Yavaşlama Haberini Yalanladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ödeme devi şirketi Visa, yaptığı açıklamasında aksini iddia eden haberlere rağmen kripto para planlarını yavaşlatmayacağını bildirdi.

Visa Kripto Para Sözcüsü, Şirketin Kripto Planlarını Yavaşlatmayacağını Söyledi

ABD’li şirketin Kripto Başkanı Cuy Sheffield Salı günü attığı bir dizi tweet’te hem Visa hem de Mastercard’ın kripto hamlelerini yavaşlattığını iddia eden bir Reuters haberinin Visa söz konusu olduğunda “yanlış” olduğunu söyledi.

“Kripto ekosistemindeki zorluklara ve belirsizliğe rağmen” Visa’nın “halka açık blok zincirleri üzerinde çalışan itibari para destekli dijital para birimlerinin ödeme ekosisteminde önemli bir rol oynama potansiyeline sahip olduğuna” inandığını da sözlerine ekledi.

Visa bir süredir kripto alanında çalışıyor ancak son zamanlarda çalışmalar yavaşladı. Şirket, Kasım ayında iflas eden kripto şirketi FTX ile küresel kredi kartı çalışmalarını sona ermişti.

İlgili Haber
Visa ve Mastercard'tan Yeni Kripto Para Kararı!

Şirket, “uzun vadeli küresel ortaklığın” bir parçası olarak 40 yeni ülkeye kart sunmayı planladığını duyurmuştu, ancak kripto şirketi iflas edince bu planın fişini çekti.

Bir Visa sözcüsü verdiği demeçte şunları dedi:

“Kripto sektöründe son dönemde yaşanan büyük çaplı aksaklıklar, kriptonun ana akım ödemeler ve finansal hizmetlerin bir parçası haline gelmesi için önümüzde uzun bir yol olduğunu hatırlatıyor.”

Sözcü, Visa’nın “Web3 altyapı katmanlarındaki temel yetkinliklerini artırmaya ve kripto gelişimini yönlendiren blok zinciri protokollerini değerlendirmeye odaklandığını” da sözlerine ekledi.

Visa ayrıca Ekim ayında, bir Bitcoin ve kripto cüzdanı ile bir metaverse ürünü için potansiyel planların ipuçlarını veren yeni ticari marka başvuruları yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları