BitcoinHaberler

Wall Street Bankerleri Bitcoin (BTC) İçin Bu Modele Bakıyor! 100.000$’a Ne Zaman Ulaşacağız?

BNY Mellon'un nisan ayı Bitcoin raporundan notlar aktardık.

Bitcoin 2020 yılından itibaren devam eden rallide 62.000$ seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Bitcoin sadece 2021 yılında %121 oranında artış gösterdi. Fiyatın bu denli hızlı yükselmesi bazı yatırıcıları tedirgin etse de bankalardan gelen Bitcoin raporları daha gidecek yol olduğunu gösteriyor.

ABD’nin en köklü bankaları arasında yer alan BNY Mellon’un Bitcoin’e olan ilgisini daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık.

Banka Bitcoin’e ilişkin yayınladığı nisan ayı raporunda PlanB’nin yaratıcısı olduğu “stok akış fiyat modelinin” Bitcoin için kayda değer bir veri olduğunu belirtti.

BNY Mellon analistleri yayınladıkları Bitcoin raporunda “Stoktan akış modeli ilginç bir değerleme modeli. Kusurları olsa da kesinlikle dikkate almaya değer” dedi.

Köklü banka şubat ayında müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini saklama hizmeti vereceğini duyurduktan sonra Bitcoin üzerindeki ilgisinin her geçen gün arttığını ifade etti. Wall Street’in köklü bankaların oyuna dahil olması daha fazla kurumsal yatırım için büyük önem arz ediyor.

Bankanın yatırımcılar ile paylaştığı PanB’nin S2F modeli Bitcoin fiyatının temmuz ayında 100.000$’a ulaşabileceğini gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu