Metaverse

Warner Music Group, Yeni Bir Metaverse Anlaşması Daha Yaptı!

Warner Music Group, Metaverse sektöründe gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha ekledi.

Bugün yayınlanan bir basın açıklamasına göre Warner Music Group (WMG), Blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Splinterlands ile bir işbirliğine gidecek.

Warner Music Group Metaverse Sektöründe Yeni Bir Adım Attı

Bu adım, Warner Music Group’un Metaverse sektörüne doğru yaptığı ikinci girişim olma özelliği taşıyor. Ocak ayının sonunda şirket Blockchain oyunu The Sandbox üzerinde bir arsa satın aldığını duyurmuştu. Müzik devi, bu arsa üzerinde gelecekte sanal konserler organize etmeyi planlıyor.

İlgili Haber
Metaverse Alemi Müzik Temalı Sanal Dünyaya "Merhaba" Diyecek!

Splinterlands ile duyurduğu işbirliği ile birlikte Warner böylece yeni sanal dünyaya ciddi yaklaştığını da kanıtlamış oldu. Warner Music yetkilisi Oana Ruxandra, yaptığı açıklamasında Splinterlands ile gerçekleştirilen yeni anlaşma, şirketin bünyesindeki müzisyenler için yeni gelir kaynakları yaratabilir.

Splinterlands CEO’su ve kurucusu Jesse Reich da yaptığı açıklamasında müzik devi ile gerçekleştirilen anlaşmadan memnun olduklarını belirtti:

“Warner Music Group, müzik endüstrisinde lider şirketlerden biri. Warner, Web 3.0 topluluğu tarafından oluşturulan yeni standartlara ulaşmak için müzik endüstrisinde inovasyon yaratacak. Oyun, müzik, kripto para, NFT’ler, DeFi ve Blockchain sektörlerinin kesişiminde yer alan bu işbirliğinden memnun olduğumu söyleyebilirim.”

İki şirketin planlarında neler olduğu basın açıklamasında şöyle detaylandırıldı:

“Splinterlands ve WMG, arcade tarzı oyunlara yönelerek, daha geniş çapta benimsemeyi kolaylaştıracak ve geleneksel oyna-kazan oyunlarından daha kolay bir şekilde topluluk oluşturmayı teşvik edebilen mobil uyumlu, erişilebilir oyunlar üretecek.”

Splinterlands daha önce NFT tabanlı dijital bir kart oyunu üretmişti. Oyuncular bu dijital kartlarını Splinterlands Token karşılığında satabiliyorlardı. Oyunun mevcut durumda 450.000’i günlük aktif olmak üzere 1.8 milyon oyuncusu bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu