Kripto HaberleriBitcoinWarren Buffett'ın Desteklediği Banka, Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum Alım Satım Hizmeti Verecek!

Warren Buffett’ın Desteklediği Banka, Müşterilerine Bitcoin ve Ethereum Alım Satım Hizmeti Verecek!

Takip et

Piyasa değeri olarak Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, bugün yaptığı açıklamasında müşterilerine platformları üzerinde Bitcoin ve Ethereum alım satım opsiyonu sunacaklarını duyurdu.

Bankanın kripto para alım satım ve depolama hizmeti, Paxos’un Blockchain altyapısını kullanacak.

New York merkezli Blockchain şirketi Paxos’un yaptığı açıklamaya göre Nubank Perşembe gününden itibaren kripto ticareti hizmetini kullanıcılarına kademeli olarak açmaya başlayacak. Hizmetin tüm kullanıcıları kapsaması ise Temmuz ayı sonlarını bulacak.

Paxos’un açıklamasına göre kullanıcılar Brezilya Reali kullanarak kripto para alıp satabilecek fakat ilk etapta kripto varlık yatırımı veya çekimi yapamayacak.

Nubank şimdiye kadar müşterilerinin kripto varlıklara yalnızca yatırım birimi Nulnvest aracılığıyla ETF ürünlerini kullanarak yatırım yapmasına izin veriyordu.

Nubank, Warren Buffett’ın Şirketi Berkshire Hathaway Tarafından Destekleniyor

Bilindiği üzere Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, Bitcoin düşmanı Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway tarafından destekleniyor.

Buffett kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında dünyadaki tüm BTC’leri toplam 25 dolara bile satın almayacağını söylemişti. Bununla birlikte efsanevi yatırımcının desteklediği bir bankanın BTC hizmeti sunacak olması da yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

İlgili Haber
Warren Buffett'dan Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi!

Buffett’ın sağ kolu olan Charlie Munger da, Buffett’ın görüşlerine katıldığını söyleyip BTC’yi “kötücül” olarak nitelemişti. İkilinin BTC karşıtı son açıklamaları kısa bir süre önce gündemi epey meşgul etti.

Bununla birlikte efsanevi yatırım ikilisinin artık inovasyonları takip edemediği de iddia ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları