BitcoinHaberler

WeWork Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ödemelerini Kabul Edecek! İlk Müşterisi Coinbase

Venmo'dan sonra WeWork'te kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Fiyat anlamında iyi bir hafta başlangıcı yapamayan Bitcoin’de pozitif haber akışı devam ediyor. Venmo’dan sonra WeWork’te kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

WeWork, teknoloji girişimleri için esnek paylaşımlı çalışma alanları sunan Amerikan ticari emlak şirketidir. WeWork, girişimciler ve şirketler için fiziksel ve sanal ortak alanlar ve ofis hizmetleri tasarlar ve inşa eder.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; “Coinbase, WeWork’ün kripto para biriminde ödeme yapan ilk üye şirketi oldu.” denildi.

BitPay ve Coinbase ile ortaklaşa çalışacak olan şirket bu hamlesi ile esnekliğini artırmayı planlıyor.

BitPay aracılığıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Paxos (PAX) ve diğer bazı kripto para birimlerini kabul edecek olan şirket, bu para birimlerini bilançosunda da tutacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan WeWork Yönetim Kurulu Başkanı Marcelo Claure şunları aktardı;

“Kripto paralar daha güçlü bir küresel ekonomi oluşturmaya yardımcı oluyor. Bu hamle WeWork’un küresel pazar odaklı bir şirket olma taahhüdünün göstergesidir. WeWork üyelerine ek bir ödeme yeteneği sağlamak son derece heyecan verici.”

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: PayPal'a Bağlı Mobil Ödeme Devi Venmo, Kripto Para İşlemlerini Duyurdu!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu