AnalizEthereumXRP

XRP Fiyatı Ne Olacak? – Yartırımcılar İçin Ethereum Mu Daha İyi XRP Mi?

Kripto para birimlerinin değeri son dönemde hızla değişim gösteriyor.

Son 7 aylık zaman dilimi içerisinde Ethereum fiyat analizi ve XRP fiyat analizi ile gündeme gelen analistlerin sayısı rekor kırdı. Ancak hiçbirisinin tahmini %100 doğru değildi ve bu sebeple bugün çoğu konuşma bile yapmıyor. Eski tahminleri hatırlatıldığında ise ne sosyal medyadan, ne de konferanslarda en ufak bir yanıt vermeden olayın üzerini kapatmayı seçiyorlar.

7 ay içerisinde ortalama olarak %50 oranında değer kaybeden XRP fiyatı yatırımcılarını üzerken bundan birkaç ay önce 0.33 dolar seviyesinde olması hatırlatıldığında yatırımcılarını bile şok ediyor. Ortalama %50 oranında değer kaybeden XRP’nin bu kadar büyük bir değer kaybını sadece 7 ay içerisinde hatta normal şartlarda 0.33 dolar seviyesi zamanı olarak 14 Şubat 2020 tarihi referans alındığında 7 aydan bile kısa sürede %50 oranında zarara uğrattığı görülüyor.

XRP yatırımcıları bu sene içerisinde XRP’nin üreticisi (madencilik eylemlerini yürüten tek yetkili şirket) Ripple’ın satışlarının bu kayıplar üzerinde son derece etkili olduğuna işaret etmekteler.

Bitcoin fiyatına bağımlı olarak hareket eden altcoin fiyatları arasında özellikle ilk sıralarda en çok değer kaybeden son 6 aylık zaman dilimi içerisinde göze ilk sırada XRP çarpıyor. Bugün 0.17 dolardan kendisine alıcılar arayan XRP’nin özellikle %50 değer kaybı yatırımcıların bu senenin geri kalanına olumsuz bakmasının önemli sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilmekte.

Ethereum Fiyatı Ne Durumda?

Ethereum’da durum XRP’ye oranla bu sene içerisinde çok iyi durumda. Ethereum fiyat analizi grafiklerine bakıldığında %50 oranında zarara sebep olmaması en iç rahatlatan durumların başında geliyor. En azından XRP’ye oranla %50 oranında değer kaybetmemiş olması güzel bir hamle olarak görülüyor.

Bu senenin ilk 2 ayında 285 dolara kadar yükseliş gösteren ve Şubat ayının ortasında 285 dolardan satış yapılan ETH’nin kısa süre içerisinde ortalama olarak 220 dolar seviyesine gerilese bile bugün 227 dolardan alıcı buluyor olması çok büyük kayıpları orta vadede bile yaşatmadığının bir göstergesi olmakta.

Mart ayında 109 dolara kadar düşen ve %65 oranında değer kaybeden Ethereum normal şartlar altında bakıldığında bugün Mart ayının başında yaşanan bu ani düşüşe oranla ortalama %110 değer kazanmış durumda. Ethereum’un bu süre içerisinde özellikle de yatırımcılarına büyük kayıplar yaşatsa bile bunu XRP’ye oranla onarabilmiş olması bugün için XRP’ye oranla Ethereum’a güvenilmesinin en büyük temel sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu