XRP

XRP Sert Çakıldı: Fiyatın Yükselişi Son mu Buldu?

XRP fiyatı %160 yükselişten sonra yeniden düşüşe geçti.

XRP kesinlikle son ayların en çok konuşulan kripto para birimlerinden olmayı başardı. Kasım 2020 döneminde rekor üzerine rekor kıran XRP, Aralık 2020 döneminde ise sert çakıldı. Ocak 2020 boyunca tam anlamıyla yerinde sayan XRP, şubat ayının ilk günü ile birlikte ise inanılmaz bir FOMO yarattı.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Uçuyor! Ünlü Analistler Yükseliş Sebebini ve Kritik Hedefleri Açıkladı

Piyasadaki Çılgınlık, XRP’nin Volatilitesini Arttırdı

Kripto para piyasasında son yaşananlar, Elon Musk etkisi ve GameStop çılgınlığı, XRP fiyatının %160 üzerinde yükseliş elde etmesini sağladı. 0,26 dolar seviyelerinden bir anda 0,70 dolara kadar yükselen XRP, birçok yatırımcıya bu sefer 1 doların görüleceği izlenimini verdi.

XRP fiyatı 0,70 dolara kadar çıktıktan sonra ise bir anda inanılmaz bir düşüş başladı. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,41 dolardan işlem görüyor ve son 1 saat içerisinde %30 değer kaybetti. Bu durum aslında balinaların başlattığı ancak bireysel yatırımcıların eşlik ettiği bir dump gibi gözüküyor. Hala XRP alım satımının desteklendiği borsalara bakıldığında özellikle Bitstamp üzerinde yüklü satışlar yaşandığı görülebilmekte.

XRP, Dördüncü Sıraya Geriledi

Buna ek olarak Binance üzerindeki XRP/USDT işlem çiftinin de hiç olmadığı kadar hareketli olduğu görülüyor. XRP’nin 24 saatlik ticari hacminin neredeyse 26 milyar dolar seviyesine kadar çıkması ise satış ile alış baskısının etkisini göstermekte.

XRP bugünkü yükseliş ile yeniden üçüncü konuma gelse de bu zaferi kısa sürdü ve an itibarıyla dördüncülüğe geriledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu