Altcoin

XRP Sonrasında Bu 2 Kripto Para da ABD Borsalarından Delist Ediliyor!

TRX ve ADA, XRP'nin kaderini mi yaşayacak?

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri arasında yer alan XRP, açılan menkul kıymet davası nedeniyle değerinin önemli bir kısmını kaybetti.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında XRP’nin direkt olarak şirket tarafından kontrol edildiği vurgulandı ve dava devam ederken birçok kripto para borsası regülasyonlarla ilgili sorunlar nedeniyle XRP’yi delist etti. Şimdi ise bu durum iki kripto para biriminin daha başına gelebilir gibi gözüküyor.

TRX ve ADA Zorda!

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından eToro, dün yayınladığı son dakika açıklamasında regülasyonlarla ilgili sorunlar nedeniyle Cardano ve Tron’u delist edeceğini vurguladı.

26 Aralık tarihinden itibaren ABD içerisindeki kullanıcılar ADA ve TRX alım satımı yapamayacak. 31 Aralık tarihinden sonra ise staking hizmeti durdurulacak. eToro tarafından yapılan açıklamada regülasyonların yarattığı olumsuz iş ortamının bunu yapmaktaki temel sebep olduğu vurgulandı.

ABD’li kullanıcılar son staking ödüllerini ise 15 Ocak 2022 tarihinde alabilecek. Borsa, kullanıcıların mevcut pozisyonlarını ise bozmaya zorlanmayacaklarını ifade etti.

Bu durum aslında günlerdir gündeme getirilmekteydi ve Ripple’ın XRP’yi kontrol etmesi gibi başka şirketlerin de başka kripto para birimlerini kontrol ettiği biliniyor. IOHK, neredeyse Ripple’a benzer şekilde ADA’yı kontrol ederken Justin Sun da istediği gibi TRX’i kontrol ediyor. Diğer borsaların eToro’ya katılması ise iki kripto para birimi için çok sert bir düşüş getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu