Bitcoin

Yaklaşan Bitcoin Halving Öncesinde Bir Fiyat Tahmini Daha Geldi

Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving olayının fiyata nasıl etki edeceği hakkındaki tahminler devam ediyor.

2020 senesine yükselişlerle başlayan BTC, geçtiğimiz günlerde 9200 dolar seviyesine kadar yükselmiş olsa da bu önemli direnç seviyesi aşılamadı ve ilerleyen süreçte 8200 dolarlara kadar bir gerileme yaşandı.

Yayın saatine göre 8350 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatı hakkında yaklaşan halving olayı etkisi ile birçok yeni tahmin yapılıyor.

En son açıklama ise TradingView’in en ünlü analistlerinden olan TradingShot’tan geldi. Analist halving etkisi ile 11.500 dolar seviyelerine kadar yükseliş olabileceğini tahmin etse de öncesinde 7300 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşanabileceğini ifade etti.

Halving sonrasında ise BTC’nin yeni rekorlar kırabileceğini ifade eden analist, orta ve uzun vadede yükseliş beklediğini açıkladı.

Öte yandan 2020 yılı için analistlerin orta ve uzun vadedeki tahminleri aşağıdaki haberden okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Analistlerin Orta ve Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Tahminleri Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu