Kripto HaberleriHaberlerYaşanan BUSD FUD'u, Bu Stabilcoine Yaradı! Değeri 1 Milyar Dolar Arttı!

Yaşanan BUSD FUD’u, Bu Stabilcoine Yaradı! Değeri 1 Milyar Dolar Arttı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dolaşımdaki arza göre en büyük stabilcoin olan Tether’in USDT’si, kripto yatırımcılarının bu haftanın başlarında düzenleyici incelemeye giren rakibi Binance USD’den (BUSD) kaçmasıyla piyasa değerinde yaklaşık 1 milyar dolar artış meydana geldi.

Paxos 1.8 Milyar Doların Üzerinde Binance USD Stablecoin Yakarken Tether’in USDT’si 1 Milyar Dolar Kazandı

Artış, BUSD ihraççısı Paxos’un artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya olduğu bir dönemde gerçekleşti.

Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko’ya göre USDT’nin piyasa değeri Pazartesi gününden bu yana 68.5 milyar dolardan 69.5 milyar dolara yükseldi.

Bu, yatırımcıların Tether’in çöküşü üzerine iddiaya girdiği geçen Haziran ayındaki kripto piyasası kargaşasından bu yana görülen en yüksek değer.

Tether’in son kazançları, borsa devi Binance’in markası altında Paxos tarafından ihraç edilen BUSD’nin hızla küçülmesiyle geldi.

Kripto istihbarat firması Nansen’in blok zinciri verileri, Paxos’un Pazartesi sabahından bu yana 1.8 milyar dolardan fazla BUSD yaktığını gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre, BUSD’nin piyasa değeri bu dönemde 16.1 milyar dolardan 14.3 milyar dolara düşerek %11’lik bir düşüş gösterdi.

136 milyar dolarlık stabilcoin piyasası, ABD’li düzenleyicilerin Paxos ve üçüncü en büyük stabilcoin olan BUSD üzerindeki baskıyı artırmasıyla sarsıntı geçirdi.

İlgili Haber
Coinbase Avukatı, SEC'in Şirkete Yaptırım Uygulayacağı İddialarını Yanıtladı!

Pazartesi günü Paxos, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) gelen emirleri gerekçe göstererek 21 Şubat’tan sonra BUSD basımını durduracağını açıklamıştı.

Stabilcoinler, fiyatı ABD doları gibi harici bir varlığa sabitlenen bir kripto para türüdür. Bir stabilcoine olan talep azalırsa, ihraççılar fiyat sabitini korumak için yakma adı verilen bir uygulamayla tokenleri dolaşımdan kaldırarak arzı azaltır.

Dijital varlık araştırma şirketi Kaiko’nun analisti Conor Ryder, bu haftanın başlarında verdiği demeçte, Tether’in stabilcoin piyasasının yeniden karışmasının “net kazananı” olmaya hazır olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları