AltcoinHaberler

Yatırımcıları Batıran Terra, Kara Para Aklamış!

Do Kwon'a yönelik suçlamalar artıyor.

Kripto para piyasalarına duyulan güvenin sarsılmasında büyük katkısı olan LUNA çöküşünün ardından pek çok soruşturma başlatıldı.

Güney Kore’de Do Kwon tarafından kurulan Terraform Labs bu defa kara para aklama suçlamaları ile gündeme geldi.

Yerel haber kaynaklarının aktardığına göre Terraform Labs Seul merkezli bir blockchain danışmanlık firması “K” ve Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4,8 milyon doları akladı.

Terraform Labs’ta çalışan eski bir geliştirici danışmanlık şirketinin Terra yöneticilerine ait olduğunu doğruladı. Bu şirket karşımızı daha sonra Kernel Labs olarak çıktı.

Projenin sitesine girdiğiniz takımla ilgili bilgilerin boş olduğu görülüyor.

Soruşturmanın derinleştirilmesiyle Ulusal Vergi Dairesi paravan şirketlerle Terra arasındaki ödemeleri incelemeye aldı.

Terra’dan danışmanlık şirketine 4,8 milyon dolar aktarıldığı ve bunun “diğer giderler” olarak gösterildiği ifade edildi.

Bu şirketin Terra ile aynı dönemde kurulması ve şirket merkezi olarak ortak yerlerin kullanılması paravan bir şirket olduğuna ve kara para aklamak için kullanıldığına dair iddiaları güçlendirirken, Koreli vergi makamlarının geçtiğimiz yıl Terraform Labs ve Kernal Labs arasında şüpheli işlemler nedeniyle vergi cezaları verdiği ortaya çıktı.

Arkasında pek çok mağdur bırakan Terraform Labs’a yönelik soruşturmalar derinleştikçe yeni iddialar gündeme gelecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu