BitcoinHaberler

Yeni: SEC Başkanı Kripto Paralar ve UST Hakkında Konuştu!

Gensler'ın konuşması kısa süre önce bitti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’ın bugün Mali Hizmetlerle ilgili Meclis Alt Komitesi’nde bir oturuma katılacağını ve kripto paralarla ilgili konuşacağını aktarmıştık.

Gensler’ın konuşması kısa süre önce bitti.

ABD’nin kripto para alanını düzenlemeye yönlendiği bu günlerde SEC’in daha fazla insan kaynağına ihtiyaç duyduğunu söylen başkan kripto paralarla ilgili soruları da yanıtladı.

Üstü kapalı olarak UST’de yaşanan çöküşe de değinen Gensler şunları söyledi;

“Sadece son üç hafta içerisinde 50 milyar dolar gibi bir değerden sıfıra inen bir kripto olayı yaşandı. Yani bunlar son derece spekülatif, değişken ve kamuoyu koruması olmayan alanlar.”

Sözlerinin devamında önceki açıklamalarına paralel olarak kripto paralarla ilgili ivedi şekilde yasal düzenleme yapılması gerektiğini ifade eden Gensler kripto para borsalarına da seslendi.

“Borsa yetkilileri ile birebir görüşmelerimizde gelip bize kayıt olmaları gerektiğini söyledik. Sattıkları tokenlerin çoğu menkul kıymet statüsünde ve bu nedenle bize kayıt olmaları gerekiyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu