BitcoinHaberler

Gary Gensler Bitcoin Hakkında Konuşacak! Saat Kaçta?

Gary Gensler Meclis'te konuşacak.

Dün Powell’ın enflasyon ve faiz artırımlarına ilişkin açıklamaları Bitcoin‘de volatiliteyi yükseltmişti.

İlgili Haber
FED Başkanı Jerome Powell Konuştu Bitcoin Tepki Verdi! İşte Detaylar

ABD’den faizlere ve kripto paralara ilişkin gelen açıklamalar market üzerinde doğrudan etkili oluyor. Bu kırılganlıkta risk iştahındaki düşüklük büyük rol oynuyor.

Daha önce kripto paralara ilişkin açıklamalarıyla Bitcoin’de kısa süreli dumplara neden olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler bugün TSİ 17.00’da Mali Hizmetlerle ilgili Meclis Alt Komitesi’nde bir oturuma katılacak.

Her fırsatta finansal piyasalara ilişkin yasal düzenlemelerin artırılması çağrısını yineleyen Gensler, bu yaklaşımından memnun olmayan birkaç Meclis üyesinin sorularını yanıtlayacak.

Gensler’ın pek çok konuda konuşması bekleniyor. CNBC’nin haberine göre konuşulacak konular arasında kripto para birimleri de yer alacak.

Bazı Meclis üyeleri Gensler’ın Bitcoin Vadeli işlem ETF’ine onay verirken, spot Bitcoin ETF’ine onay vermemesi nedeniyle ona öfkeliler.

Oturum sırasında Gensler’ın kripto konusundaki temkinli yaklaşımını koruması bekleniyor.

Bu konuda soru sorulması halinde son günlerde UST etrafında yaşanan mağduriyete dikkat çekerek daha fazla düzenleme ihtiyacı olduğunu hatırlatması bekleniyor.

Zira Gensler pozisyonun bu yönde olacağının sinyalini verdi ve “son haftalarda kripto piyasalarındaki oynaklık, yatırım yapan halka yönelik riskleri vurguluyor” dedi.

İlgili Haber
SEC Başkanı ve FED Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Gensler’ın konuşmasının TSİ 17.00’da başlaması bekleniyor.

Son dakika gelişmeleri için Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu