BitcoinHaberler

Yılın İlk İşlem Gününde Gözler ABD Borsalarında! Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bitcoin ve altcoinlerdeki bekleyiş devam ediyor.

Yılın ilk işlem gününe uyanan Bitcoin ve altcoin yatırımcıları, yatay ve kısmen aşağı yönlü bir piyasaya uyandı.

Uzun süredir devam eden yatay seyir yeni yılın ilk günlerinde de yatırımcılara eşlik ediyor.

Küresel piyasalar tarafına baktığımızda, ABD vadelileri ve Avrupa vadelilerinin ilk işlem gününe yükseliş ile başladığını görüyoruz.

Dow Jones vadelileri +%0.5, S&P 500 vadelileri +%0.65, Nasdaq vadelileri ise +%0.75 primle işlem görüyor.

Emtia grubuna baktığımızda yılın ilk işlem gününde, ons altın ve gümüşün negatif bölgeye yakın yatay hareketlerine devam ederken Petrol %1’in üzerinde primle işlem görüyor.

Piyasalarda net bir yön olmadığını, yılın ilk haftasındaki yöne karar vermek için yatırımcıların 17.30’daki ABD hisse senedi piyasalarının açılışına odaklandığını görüyoruz.

Gözler ABD piyasalarının yılın ilk işlem gününe nasıl başlayacağına çevrilmişken Bitcoin’in de 47.000$ seviyelerindeki yatay hareketlerine devam ettiğini görüyoruz.

Son 24 saatlik hacme baktığımızda yılbaşı ve hafta sonu nedeniyle düşen hacmin toparlandığını görüyoruz. CoinmarketCap verilerine göre son 24 saatte Bitcoin’deki işlem hacmi %48 oranında artarak 32 milyar dolara yükseldi.

ABD borsalarının alıcılı açılması ile birlikte Bitcoin’de yeniden bir yukarı yönlü atak görebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu