BitcoinHaberler

51 Milyar Dolarlık Şirket Bitcoin (BTC) Karşılığında Altın Satıyor!

Kurumsal yatırımcılar altın portföylerini Bitcoin ile değiştirmeye devam ediyor.

Bitcoin ve altın arasındaki mücadele kurumsal yatırımcı kanadında hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin’e kayan altın fonlarını birçok kez haberleştirdik. Ağustos 2020’de başlayan Bitcoin rallisini tetikleyen olayın da altın fonlarından Bitcoin’e kayan kurumsal para olduğu düşünülüyor.

Son olarak New York merkezli finans şirketi Jefferies’in küresel öz sermaye strateji başkanı Christopher Wood, şirketin sahip olduğu altınların bir kısmını, Bitcoin karşılığında sattığını duyurdu. 2020 yılının 3. çeyreği itibariyle 51 milyar dolarlık aktif mal varlığı yöneten şirketin, emeklilik fonlarındaki portföyünün %50’lik kısmını altın oluşturuyor.

Wood’un açıklamalarına göre, Bitcoin’e yatırılan parayla bu fondaki altın oranı ilk defa %5 oranında azalacak. Wood, piyasa şartlarına göre mevcut seviyelerden büyük bir düşüş yaşanırsa, 20.000$’lık kırılma göz önüne alınarak, portföylerine daha fazla Bitcoin ekleme yapmayı düşündüklerini söyledi.

Birçok kurumsal yatırımcıda olduğu gibi Jefferies’in de, Bitcoin’e yönelmesinin temel nedenlerin başında ABD merkez bankasının gevşek para politikası yer alıyor. ABD’li kurumsal şirketleri genel bir enflasyon ve ekonomik türbülans korkusu sarmış durumda.

Bitcoin’in altına nazaran çok daha düşük piyasa değeri ve işlem hacmi olmasını fırsat olarak gören kurumsal yatırımcılar, altına nazaran çok daha hızlı yükselme potansiyeli olduğu için portföylerine Bitcoin eklemeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu