BitcoinKripto Para

ABD Başkanı Biden’dan OCC’ye Bitcoin ve Kripto Para Karşıtı İsim!

ABD Başkanı, Para Denetleme Ofisi'ne kripto paraları sevmeyen bir ismi aday gösterdi.

Tüm ekonomik dengelerde olduğu gibi kripto para piyasanın da kalbi ABD’de atıyor. Özellikle ABD tarafından gelen her olumlu veya olumsuz açıklama fiyat üzerinde doğrudan etkili oluyor. Git gide küresel bir ürün haline gelen Bitcoin, tüm ekonomik dengelerle paralel bir şekilde hareket ediyor.

Bir sonraki ralli başlangıcını ABD’den gelecek bir Bitcoin ETF’sine bağlayan birçok uzman, ABD’deki gelişmelerin ne kadar önemli olduğunu aslında gözler önüne seriyor. Tam da bu noktada kripto para piyasasını ilgilendiren bir gelişme daha yaşandı.

ABD Başkanı Biden, SEC ve CFTC gibi kritik bir öneme sahip olan ve bankacılık sektörünü denetleyen Para Denetleme Ofisi’nin (OCC) başına Saule Omarova’yı aday olarak gösterdi.

Burada kripto para piyasası için kritik olan ise Saule Omarova’nın sektör için olumsuz açıklamalar ile gündeme gelmiş olması. 2019 yılında Bitcoin için “büyüleyici” ifadelerini kullanan Omarova, genellikle olumsuz eleştiriler ile gündeme geliyor.

Tam da bu sebeple kripto para destekçisi olarak bilinen ABD Senatörü Patrick Toomey, aday gösterilen bu isimden ciddi şekilde çekincesi olduğunu ifade etti. Patrick Toomey geçtiğimiz günlerde ABD senatosunda kripto paralar hakkında oylamaya sunulan birçok maddenin değişmesi ve piyasanın rahat bir nefes alabilmesi için önemli adımlar atmasıyla tanınıyor.

Böyle bir ismin kripto para piyasası için endileşelenmesi OCC koltuğuna gelmesi beklenen Omarova’nın piyasa için olumsuz açıklamalar ve yaptırımlar yapacağının habercisi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu