Kripto HaberleriBitcoinABD Borsaları Satıcılı Açıldı, Bitcoin Pozitif Ayrışıyor!

ABD Borsaları Satıcılı Açıldı, Bitcoin Pozitif Ayrışıyor!

Takip et

FED kararı öncesi tüm piyasalarda tedirginlik devam ediyor. Her ne kadar FED’in bu toplantıda faiz artırması beklenmiyor olsa da, son 39 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya kalan FED’in bu konuya yaklaşımı belirsizliğini koruyor.

Önceki açıklamalarında enflasyonun geçici olduğunu sık sık vurgulayan FED başkanı Powell’a yönelik eleştiriler artarken, ekonomistler FED’in 2023 yılında yürürlüğe koymayı planladığı faiz artırım programını öne alıp almayacağını merak ediyor.

Bugün başlayan ve yarına kadar devam edecek toplantıya ilişkin karar metninde, FED’in enflasyona ilişkin değerlendirmeleri ve planlamaları yakından takip edilecek.

Bu noktada önceki kararlarıyla varlık alım programında azaltıma giden FED’in bu programı hızlandırıp hızlandırmayacağının da cevabı aranacak.

Piyasalar FED’den gelecek açıklamalara odaklanmışken, ABD piyasaları bugün satıcılı açıldı. Özelikle riskli ürünlerin ve teknoloji hisselerinin yer aldığı Nasdaq’daki kayıplar %1.3’lara çıktı. Dow Jones ve S&P 500’deki kayıplar daha sınırlı olsa da, FED gerginliğinin piyasalara üzerindeki etkisinin devam ettiğini gözlemliyoruz.

ABD borsalarının yanı sıra emtia grubunda da bir satış söz konusuyken, Bitcoin ve kripto para piyasalarının bugün pozitif ayrıştığını gözlemliyoruz.

Bitcoin tarafına baktığımızda 47.000$’ın üzerine kalıcı olmaya çalışan bir fiyat görüyoruz. Günlük bazda %1.44 oranında primle işlem görmeye devam eden Bitcoin’in piyasalardan pozitif ayrışması, altcoinlerde az da olsa bir rahatlama yaşanmasına neden oldu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları