BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’den Yeni Düzenleme Önerisi, Offshore Hesaplardaki Bitcoin’ler (BTC) İfşa Edilecek

ABD'de her kurumdan kripto varlıklara yönelik düzenleme haberi geliyor.

Kripto para piyasası 2021’e de hızlı başladı. Bittrex’ten gelen delist haberleriyle piyasada oluşan dalgalanma yatırımcıları tedirgin etti.

Tüm gözler ABD ve regülasyon haberlerine çevrilmişken, bir haber de Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı, Mali Suçlar Uygulama Ağından (FinCEN) geldi.

Kripto para dünyasının tanınan avukatlarından Jake Chervinssky’ın duyurduğu habere göre, FinCEN, Amerikalıların, ABD dışında bulunan offshore hesaplarındaki kripto varlıklarını açıklamaya zorlamak için Banka Gizlilik Yasası’nı değiştirmeyi önerdi.

Önerilen değişikliğe göre, kripto varlıklarını ABD dışında bulunan hesap ve borsalarda tutan ABD vatandaşları, 10.000$ üzerindeki varlıklarını bildirmek zorunda kalacak.

Mevcut yasa gereği, ABD vatandaşları her yıl 10.000$’ın üzerindeki varlıklarının (nakit, hisse senedi, tahviller, yatırım fonları ve para birimleri) bulunduğu hesapları devlete bildirmek zorundaydılar. Yeni öneri bu bildirime kripto varlıkları da dahil ediyor.

Jake Chervinsky’a göre bu önerinin iki nedeni bulunuyor. Birincisi, kripto varlıklar üzerindeki vergi kaçakçılığını azaltmak, ikincisi ise ABD dışındaki kripto varlık şirketlerini ve borsaları kendi yasalarına uygun hale getirmek.

Görünen o ki, ABD tüm kurumlarıyla kripto varlıklar üzerindeki gizemi kaldırmaya ve kendi ekonomik sistemine dahil etmeye hazırlanıyor. Bugün ABD borsası Bittrex kanadından gelen ve gizlilik esasına dayalı coinlere yönelik başlayan delist haberleri, bu kararlı mücadelenin devam edeceği anlamına geliyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Bittrex XMR, ZEC ve DASH'ı Delist Etme Kararı Aldı
İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Borsası Bittrex'ten Büyük Manipülasyon! Delist Haberleri Kullanıldı Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu