BorsaHaberler

ABD’li Kripto Para Borsasından Darüşşafaka’ya Yardım Eli!

CoinList, Darüşşafaka'ya bağış yaptı!

ABD’nin regüle edilen kripto para borsalarından birisi olan dünyanın en popüler token satış platformu olarak da bilinen CoinList, önemli bir yardıma daha el attı.

CoinList kripto para borsası özellikle yaz döneminde ülkeyi kasıp kavuran yangın felaketinde bağış yapması ile adından söz ettirmişti. Türkiye’de aktif bir kullanıma sahip olan ve Similarweb verilerine göre çoğunlukla Türkiye’deki kullanıcılara hizmet veren CoinList, ülkeye yardım etmekten geri kalmıyor.

Türkiye’deki yangınlar için Ahbap Derneği ile iletişime geçerek bağışta bulunan CoinList, şimdi ise eğitim odaklı bir bağış yaptığını duyurdu. CoinList’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “GivingTuesday” etkinliği kapsamında 10 kurumun seçildiği ve bunlara bağış yapıldığı belirtilmekte.

Söz konusu kurumların bizzat CoinList çalışanları tarafından önerildiği ve bunların dezavantajlı gruplar veya topluluklar için çalıştığı vurgulanıyor. CoinList’in 10. sırada bağış için yer verdiği kurum ise Darüşşafaka Cemiyeti oldu.

İlgili gönderinin altına bakıldığında ise bu bağış hareketinin şimdiden Türkiye’deki topluluktan alkış aldığı görülebilmekte.

Kısa süre önce fonlama duyurusu yapan CoinList bu fonlama ile değerini de 1 milyar doların üzerine taşımış ve unicorn statüsünü elde etmişti. Türkiye’deki ilgiye bakıldığında ise CoinList’in uzunca bir süre daha popüler kalmaya devam edebileceği görülmekte.

Daha önce Binance gibi önde gelen kripto para borsaları da Türkiye’deki topluluğa teşekkür etmek için benzer bağışlarda bulunmuştu.

İlgili Haber
Virüsle Mücadele Yolunda Bitcoin Borsası Binance'ten Türkiye'ye Yardım
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu