BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Yatırım Bankası Morgan Stanley Son Bitcoin Raporunu Yayınladı!

Morgan Stanley ABD'nin kripto para çalışmalarını değerlendirdi.

Kripto para sektöründe yaptığı araştırmaları ile gündeme gelen ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley son raporunda ABD’nin kripto para regülasyon çalışmalarına değindi.

ABD’de çıkarılacak olan Bitcoin (BTC) ve kripto yasaları üzerinde anlaşmanın önemli olduğuna dikkat çeken banka, bu anlaşmanın ABD’yi inovasyonda öncü yapacağını ve yapılacak ara seçimlerde olumlu etkisi olacağını söyledi.

Banka analistleri kripto yasalarının Kasım’da yapılacak ara seçim sonuçlarına bağlı olarak 2023’ün sonuna kadar değişebileceğini yazdı.

Söz konusu düzenlemelerin stablecoinler ve CBDC’ler üzerinde de etkili olacağını dile getiren analistler şunları söyledi:

“Dijital varlık alanında düzenlemelerin yapılması özellikle stablecoinler, kripto para ürünleri, kriptonun kurumsal olarak benimsenmesi ve merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarılma olasılığı ile ilgili olarak kripto endüstrinin büyümesi için önemlidir.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve benzeri kurumların kripto para alanında düzenlemeler yapılması için verdiği mücadeleye dikkat çeken Morgan Stanley, “kripto yasaları ile ilgili belirsizlik döneminin uzatılması kripto endüstrisi için olumsuz olacaktır.” dedi.

Morgan Stanley, daha önce yayınladığı bir raporda da ABD yönetiminin kripto para piyasalarının düzenlenmesini, ABD dolarının bankacılık hakimiyeti üzerindeki etkisini yönetmenin bir yolu olarak gördüğünü yazmıştı.

İlgili Haber
ABD'li Banka Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu