BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’nin En Büyük Üniversiteleri Harvard ve Yale Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Alıyor!

Üniversitelerin Bitcoin ve kripto para aldığı paylaşıldı.

ABD’de kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini konuşurken, üniversitelerden de güzel haberler gelmeye başlamış durumda.

Bloomberg’in haberine göre ABD’nin en büyük üniversiteleri olan Harvard, Yale, Brown ve Michigan Üniversiteleri kendilerine bağışlanan paralarla Bitcoin ve kripto para alıyor.

Üniversitelerin gelirleri arasında; geleneksel para ile yapılan bağışlar yanında, kripto paralardan oluşan diğer finansal varlık bağışları da yer alıyor.

Bloomberg haberinde, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in son raporuna atıf yaparak, Harvard ve Yale gibi üniversitelerin doğrudan borsalardan kripto para satın almaya başladığını ifade etti.

Üniversitelerin alımlarıyla ilgili Bloomberg’e açıklama yapan anonim bir kaynak, alımların tarihini aktardı.

“2019’un ortasından itibaren alıyor olabilirler. Çoğu üniversite en az bir yıldır alıyor. Muhtemelen bu olay bu yıl kamuoyunda tartışılacaktır.”

Harvard Üniversitesi 40 milyar doların üzerinde varlığa sahip en büyük üniversite vakfıyken, Yale 30 milyar doları, Michigan’ın yaklaşık 12.5 milyar doları ve Brown 4.7 milyar doları elinde tutuyor. Bunun ne kadarının kripto varlıklarda olduğu bilinmemekte ancak büyük olasılıkla küçük bir kısımdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu