HaberlerKripto ParaMetaverse

Aktif Bank Metaverse’e Giriyor! Bu Kripto Para Projesini Seçti!

Türk bankası Aktif Bank metaverse dünyasına adım attığını açıkladı.

Son zamanların en popüler teknolojilerinden biri olan Metaverse dünyası büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Adidas gibi ünlü spor giyim markalarından McDonald’s gibi fast food markasına, Samsung gibi teknoloji şirketlerinden siyasi partilere kadar akla gelebilecek her alandan metaverse dünyasına büyük ilgi var.

Son olarak Türkiye’nin yatırım bankalarından biri olan Aktif Bank metaverse dünyasına adım attığını duyurdu.

Decentraland’daki İlk Ve Tek Türk Bankası!

Banka yaptığı açıklamada, metaverse dünyasının en popüler platformlarından olan Decentraland’den birkaç parselden oluşan geniş bir alan satın aldığını belirtti.

Bu hamlesi ile birlikte Aktif Bank Decentraland’de yer alan ilk ve tek Türk bankası oldu.

Mataverse dünyasına girmekten memnun olduklarını belirten Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Son dönemde hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu yerini ivmelenerek artıracak olan Metaverse’de Aktif Bank olarak aksiyonlarımızı almaya başladık.

Bizim için önemli olan müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek.

Dijitalleşme sürecimizdeki güce güvenerek, yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak olan bu evrende müşterilerimize Metaverse’ün dünyasına uygun farklı deneyimler sunmayı planlıyoruz.”

Aktif Bank’ın Dijital banka N Kolay ile yakın zamanda kullanıcılar için metaversede de projeler geliştirmeyi amaçladığını belirten Numanoğlu, ayrıca Decentraland’deki bankaya ait alanda spor ve eğlence platformu markası Passo ile kullanıcılarına yeni bir etkinlik deneyimleri yaşatacaklarını ifade etti.

Gamze Numanoğlu son olarak yakın zamanda “N Kolay İstanbul Maratonu” ile ilgili Metaverse’te çok yakında sürpriz projeleri olacağını da sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu