BitcoinHaberlerKripto Para

Almanlar Bitcoin’in Hala Aşırı Değerli Bölgede Olduğunu Düşünüyor!

Yakın tarihli bir anket yatırımcıların Bitcoin hakkındaki düşüncelerini araştırdı.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri 2022 yılına iyi bir başlangıç yapamadığı gibi bir türlü yukarı yönlü hareketini de sürdüremedi. Piyasada yaşanan düşüşlerle birlikte kripto yatırımcıları da bir hayli zarara uğradı.

Kriptodaki düşüşler karşısında yatırımcıların düşüncelerini araştırmak için Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank bir anket yaptı.

Söz konusu anket yatırımcıların büyük çoğunluğunun Bitcoin’in halen aşırı balon bölgesinde olduğunu düşündüğünü ortaya koydu.

Ankete katılanların yarısından fazlası BTC balon olduğuna 8-10 arası puan arası verdi. Zira ankette 0 puanı-balon değil iken 10 puanı aşırı balon anlamına geliyordu.

Ankete katılanlara teknoloji hisseleri ile ilgili de düşünceleri soruldu. Katılanlar kripto paralar kadar olmasa da teknoloji hisselerini de halen balon olarak gördüklerini söyledi. Zira katılımcılar Nasdaq’a 7 veya daha az puan verdi.

Anketten çıkan sonuçlar gibi Bitcoin boğaları da kripto piyasasının bu olumsuz durumu atlatacağını ve fiyatın yükseleceğini düşünüyor.

Bu bağlamda CryptoQuant analisti Ki-Young Ju, kurumsal yatırımcıların halen elindeki Bitcoin’leri satmaması nedeniyle BTC’nin 20.000$’ın altına düşmesinin pek olası olmadığını söyledi.

İlgili Haber
Ki Young Ju: "Bitcoin Bu Seviyenin Altına Düşmeyecek!"

Ayrıca JPMorgan da yayınladığı bir notta kripto piyasasında yaşanan düşüşlere ve satış dalgasına rağmen Bitcoin’in fiyatıyla ilgili yukarı yönlü tahminde bulundu ve Bitcoin’in adil değerinin 38.000$ olması gerektiğini söyledi.

İlgili Haber
JP Morgan Bitcoin'in Adil Değerini Açıkladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu