HaberlerKripto ParaMetaverse

American Express Metaverse’e Hazırlanıyor!

American Express, yeni 7 ticari marka başvurusunda bulundu.

Dünyanın önde gelen ödeme hizmet şirketi American Express’in yaptığı son ticari marka başvuruları şirketin son zamanların popüler teknolojilerinden olan Metaverse’e katılma hazırlığı yaptığını gösteriyor.

American Express Metaverse Dünyasına Katılıyor!

American Express özellikle AMEX kart, SHOP SMALL programı ve üyelik ödülleri de dahil olmak üzere şirketin adını, logosunu ve ürünlerini kaydetmek için 7 ticari marka başvurusunda bulundu.

Ticari marka avukatı Michael Kondoudis, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Amerikan Express’in 7 ticari marka başvurusu yaptığını duyurdu.

Michael Kondoudis şirketin 9 Mart günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine, NFT destekli multimedya, kripto para birimi hizmetleri, sanal bankacılık ve döviz hizmetleri sunma planları ile ticari marka başvurularını sunduğunu belirtti.

Kondoudis, şirketin ticari marka başvurularının “fiziksel ve sanal ödeme kartları ve kart işlemlerini oluşturmak, kullanıcıların meta veri tabanında ve diğer sanal dünyalarda elektronik ticari işlemler gerçekleştirmesine olanak tanıyan e-ticaret yazılımı, dijital medya, NFT’ler için çevrimiçi bir pazar yeri sağlanması, meta veri tabanında ve diğer sanal dünyalarda bankacılık hizmetleri, dijital para birimi, kripto para birimi, sanal para birimi ve sanal kredi kartı hizmetleri” dahil olmak üzere çeşitli dijital varlıkları ve finansal mal ve hizmetleri kapsadığını belirtti.

“American Express Metaverse’ün Potansiyelinin Farkında!”

Ticari marka avukatı Kondoudis, yaptığı basın açıklamasında American Express’in lider bir finans markası olduğunun altını çizerek konu ile ilgili şunları söyledi:

“Açıkçası, American Express Metaverse’in potansiyelini görüyor ve ticari markalarını ve markasını ona hakim olacak sanal ekonomi için hazırlıyor.

Bu tarz başvuruların en ilginç yanı belki de finansal hizmet sektöründen Metaverse ticari marka başvurularında yeni bir trendin başlangıcını işaret ediyor gibi görünmeleridir.”

Her alanda olduğu gibi finansal hizmet sektöründe de popülaritesini arttırmaya devem eden Metaverse teknolojisine daha önce de bankacılık devi JPMorgan da katıldığını açıklamıştı.

JPMorgan, Şubat ayında Decentraland’da “Onyx” isimli sanal salon açan ilk banka olmuştu.

İlgili Haber
JPMorgan, Decentraland Evreninde Ofis Açtı! "Metaverse, 1 Trilyon Dolarlık Bir Sektör Haline Gelebilir"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu