Libra

Amerikan Hükümeti İle Facebook Yönetimi Karşı Karşıya!

ABD ile Facebook sıcak bir çatışma yaşıyor.

ABD hükümeti ile Facebook ciddi bir sıcak kriz yaşamaya başladı. ABD’li Senatör Sherrod Brown, kripto para birimi projesi çıkaran Facebook’a karşı ateş püskürdü. Facebook’un ‘eline kibrit verilmiş bir bebek’ gibi davrandığını ve daha önce defalarca kez ‘evi yaktığını’ ifade eden senatör, Facebook’un mevcut sorunlarla uğraşmasını, bu tür projeleri ise aklına bile getirmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Amerikan yönetimi son dönemde Facebook’a karşı ciddi bir çaba sarfederken yakın zamanda Facebook ile yönetim arasında bir görüşme olması da muhtemel.

Amerikan hükümeti engellerse AB’de sevinir

Amerikan yönetimi Libra projesini engeller ise AB üyesi ülkelerde buna sevinecek ve ABD yönetimine destek vereceklerdir. ABD yönetiminin Facebook’u engellemesi dakikalar içerisinde mümkün olabilecek bir imkan olsa da kısa süre içerisinde Libra ile ilgili Facebook’un ‘söz dinlemez’ tavrını sürdürmesi durumunda yönetimden daha ağır darbe alması da mümkün olabilir. Facebook, tüm bu açıklamalara karşı sessiz kalmayı sürdürüyor ve asla yönetimin açıklamalarını ‘takmadan’ yoluna devam ediyor ve Libra ile neleri başarabileceklerini anlatmayı ısrarla sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu