coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAnalistler, Bitcoin Fiyatında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Öncesi Fiyat Duraklarını Açıkladı

Analistler, Bitcoin Fiyatında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Öncesi Fiyat Duraklarını Açıkladı

Bitcoin'de yeni yılın başlamasıyla birlikte ilgi çekici ve sürpriz bir ralli yaşanıyor. Peki yeni rekor öncesi son durum ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin, fiyatının bugün yaklaşık 46.000 dolara yükselmesiyle yeni yıla büyük bir patlama ile başladı. Pazartesi gecesi geç saatlerde başlayan ralli, BTC’nin hızla 45.000 doların üzerine çıkmasını sağlayarak Nisan 2022’den bu yana görülmemiş bir seviye olan 45.913,30 dolara ulaşmasını sağladı.

Grafik analistleri, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolda bir sonraki dönüm noktasının 48.000 ila 50.000 dolar arasında olduğunu tahmin ediyor. Stockcharts Kıdemli Teknik Analisti Julius de Kempenaer, “Bitcoin, genellikle kırılma yönünden, yani daha yüksek bir ivmeye işaret eden üç haftalık bir konsolidasyon modelinden kopuyor” dedi. Bitcoin’in yeni seviyesinde çok uzun süre kalmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Tanınmış Analist, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) Fiyatlarına Dair Önemli Seviyeleri ve Tahminlerini Açıkladı

Wolfe Research’ten Rob Ginsberg, son konsolidasyonun ardından yaşanan yeniden ivmelenmeyi “çok cesaret verici bir hareket” olarak nitelendirdi. Analist, aşırı alım sinyali ve konsolidasyonun 48.000 ila 50.000 dolar arasında gelişmesini bekliyor. De Kempenaer, kırılmanın teyit edilmesi ve fiyatın Bitcoin’in yeni destek seviyesini oluşturması için Bitcoin’in önümüzdeki bir ya da iki gün boyunca 45.000 doları koruması gerektiğini savundu.

Ancak bazı Wall Street analistleri endişelerini dile getirdi. Bir ETF’nin onaylanması halinde piyasanın vereceği tepkinin, son altı aydır kripto para piyasasını besleyen beklentileri karşılamayabileceğinden endişe ediyorlar. Hatta piyasanın 32.000 dolara kadar gerileyebileceğini öne sürüyorlar. Bu endişelere rağmen, yatırımcılar genel olarak BTC’nin uzun vadeli görünümü konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Ancak de Kempenaer’e göre önce Bitcoin’in 48.000 dolara ulaşması gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail