Libra

Avustralya, Libra’yı Yasal Statüde Düzenleyebilir

Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu (APRA) tarafından yapılan açıklamada ülkenin Libra'yı düzenleyebileceği açıklandı.

Avustralya İhtiyati Düzenleme Kurumu (APRA), ülkede stablecoin projesi olarak tanınan ancak henüz ABD hükümetinden onay alamadığı için binbir türlü sorunla karşı karşıya kalan Libra projesine onay verebilecekleri ve yasal statüde düzenlemeler uygulayabileceklerini açıkladı.

Kripto para birimlerinin giderek daha fazla artan sayısı ve daha fazla Avustralya vatandaşının ekonomik özgürlüğünü sağlamak için çalışan Avustralya yönetimi, Libra’ya sıcak bakan ekonomisi en iyi ülkeler arasında yer alan ilk ülkelerden birisi oldu.

Bu hamle ile birlikte Libra’nın Avustralya’da daha fazla kullanıcıya ulaşması mümkün olduğu gibi, ülke içerisinde düzenlemelerin ne zaman yapılacağı, kesin olarak yapılıp yapılmayacağı konusu soru işaretlerine sebep oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu